ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Անջեյ Կասպրշիկին 05/03/2019   13:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 2-ի երեկոյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին:  Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը: ՀՀ պաշտպանության նախարարը դեսպանին իր մտահոգություններն է հայտնել վերջին շրջանում հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի առնչությամբ, որի արդյունքում վիրավորվել է հայ զինծառայող:
Դեսպան Կասպրշիկը ՀՀ պաշտպանության նախարարին է  ներկայացրել բանակցային գործընթացում առաջիկա օրակարգային խնդիրները:
13:37 17/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի հերթական նիստը
19:00 16/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը պատրաստ է Սիրիայում իր մարդասիրական առաքելության գործողությունները համադրել ԱՄԶԾ աշխատանքների հետ
20:25 10/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԱՊՀ ՀՕՊ համադրման կոմիտեի նիստի մասնակիցներին
19:02 09/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտոնական այցով Հայաստանում է Չեխիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարը

Министр обороны Армении обсудил с представителем ОБСЕ ситуацию на границе 05/03/2019   14:22  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Давид Тоноян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ, посла Анджея Каспршика.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, собеседники обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе и линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана.
Министр обороны Армении высказал послу обеспокоенность случаями нарушения режима прекращения, в результате чего был ранен армянский военнослужащий.
Посол Каспршик представил главе Минобороны Армении предстоящие вопросы повестки дня переговорного процесса.