Հայաստանում կորած լեհ զբոսաշրջիկին գտել են Նոյեմբերյանում 05/03/2019   15:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում մի քանի օր անհետ կորած համարվող լեհ զբոսաշրջիկ Դանիել Օվչարեկը հայտնաբերվել է Նոյեմբերյանում: «Արմենպրես»-ին Հայաստանում Լեհաստանի դեսպանությունից տեղեկացրին, որ զբոսաշրջիկին Նոյեմբերյանում նկատել է տուր օպերատորներից մեկի գիդը: «Մենք հայտարարություն էինք տարածել «Ֆեյսբուք»-ով զբոսաշրջիկի կորելու մասին, որտեղ հեռախոսահամար էինք գրել, որին էլ զանգել էր գիդը: Մենք շատ շնորհակալ ենք հայերին՝ ցուցաբերած ուշադրության համար»,-տեղեկացրին դեսպանությունից:
Լեհաստանի քաղաքացի Դանիել Օվչարեկը Հայաստան է ժամանել Թբիլիսիից տաքսիով: Ապրիլի 30-ին՝ կեսգիշերին, բնակություն է հաստատել Արամի փողոցում գտնվող Նոր Երևան հյուրանոցում: Հյուրանոցից դուրս է եկել մայիսի 1-ին՝ կեսօրից առաջ: Դանիել Օվչարեկն իր բջջային հեռախոսը թողել է հյուրանոցի սենյակում:
Դեսպանությունից տեղեկացրին, որ մայիսի 4-ին Օվչարեկը պետք է վերադառնա Լեհաստան: Օվչարեկն այժմ Երևանում է և դեսպանության աշխատակիցները շտապում էին նրան հանձնել մոռացված հեռախոսը:
20:51 03/12/2018  |  Արտակարգ պատահարներԿորեայի ձորում քաղաքացի է կորել. փրկարարները դեպքի վայրում են
10:33 06/07/2018  |  Արտակարգ պատահարներՓրկարարները հայտնաբերել են արշավախմբի անդամներին
17:42 28/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿորել է քաղաքացի
11:20 28/10/2017  |  Արտակարգ պատահարներԿորած քաղաքացին հայտնաբերվել է՝ ոտքի կոտրվածքով
10:09 24/04/2017  |  Արտակարգ պատահարներՔաղաքացին դեռևս չի հայտնաբերվել
10:40 29/01/2017  |  Արտակարգ պատահարներԱյս գիշեր սարերում կորած քաղաքացիներից մեկը հայտնաբերվել է մահացած

Пропавшего в Армении польского туриста нашли в Ноемберяне 05/03/2019   16:24
Польский турист Даниел Овчарек, несколько дней считавшийся без вести пропавшим в Армении, обнаружен в Ноемберяне.
Как сообщили "Арменпресс" в посольстве Польши в Армении, туриста в Ноемберяне заметил гид одного из туроператоров. “Мы распространили заявление о пропаже туриста на Фейсбук, где был оставлен номер телефона, на который и позвонил гид. Мы очень благодарны армянам за проявленное внимание”, - сообщили в посольстве.
Гражданин Польши Даниэль Овчарек прибыл в Армению из Тбилиси на такси. 30-го апреля в полночь поселился в гостинице “Нор Ереван” на улице Арами. Из отеля Даниэль Овчарек вышел 1 мая до полудня и оставил свой мобильный телефон в гостиничном номере.
В посольстве сообщили, что 4 мая Овчарек должен вернуться в Польшу. Овчарек сейчас в Ереване, и сотрудники посольства передали ему забытый телефон.