Ենթատեքստ չկա. Արամ Սիմոնյանը՝ ԵՊՀ-ում վարչապետ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը չմասնակցելու մասին (տեսանյութ) 04/22/2019   17:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը չի մասնակցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դասախոսների և ուսանողների հետ այսօր տեղի ունեցած հանդիպմանը, որի ժամանակ քննարկվել են նաեւ մի շարք տնտեսական հարցեր։
Հանդիպման ավարտին տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դեկան Հայկ Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ հանդիպման նախաձեռնողը եղել է կառավարությունը և այդ մասին համալսարանի ղեկավարությանը տեղյակ է եղել։
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը կապ հաստատեց ԵՊՀ ռեկոր Արամ Սիմոնյանի հետ՝ պարզելու, թե ինչու չէր մասնակցել հանդիպմանը։ Սիմոնյանը վստահեցրեց, որ իր բացակայության մեջ ոչ մի ենթատեքստ չկա, ուղղակի եղել է գիտաժողով, որտեղ ներկա է գտնվել պրոռեկտորը։
Հիշեցնենք, որ նոր իշխանության հետ ռեկտորի հարաբերությունները հարթ չեն։ Վերջերս Փաշինյանը հայտարարել էր՝ ուսանողների առջև դռներ փակողը չի կարող շարունակել պաշտոնավարել։ Մի քանի անգամ արդեն բարձրացվել է Արամ Սիմոնյանի պաշտոնանակության հարցը։
15:52 21/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵՊՀ ուսանողներն այսուհետ կիսամյակի վարձավճարը կմուծեն ոչ թե միանվագ, այլ մաս-մաս
09:17 19/03/2019  |  ՄամուլԵՊՀ պրոռեկտորը փակ հանդիպում էր ունեցել ՔՊ-ի հետ և խոստացել «քաոս» ստեղծել. «Փաստ»
17:06 01/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵՊՀ ռեկտորը կդիմի՞ դատարան՝ ոստիկանության կողմից իր անմեղության կանխավարկածը խախտելու համար
14:23 28/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵս ժամկետով ընտրված ռեկտոր եմ, որի ավարտին դեռ մեկ տարի կա. Արամ Սիմոնյան
13:47 28/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրամ Սիմոնյանի հրաժարականի հարցով ԵՊՀ Հոգաբարձուների խորհրդի նիստը հետաձգվեց

“Подтекста нет”: Арам Симонян о своем неучастии во встрече с премьером в ЕГУ(Видео) 04/22/2019   17:52  |  Лента новостей
Ректор Ереванского государственного университета Армении Арам Симонян не принял участия в сегодняшней встрече премьер-министра Армении Никола Пашиняна с преподавателями и студентами факультета экономики и управления ЕГУ, в ходе которой обсуждались ряд вопросов, касающихся экономики.
Декан вышеупомянутого факультета Айк Саркисян в беседе с журналистами заявил, что инициатором встречи выступало правительство, и руководство вуза знало об этом.
Корреспондент “ФактИнфо” связался с ректором ЕГУ Арамом Симоняном, чтобы уточнить причины его отсутствия на встрече. Симонян заверил, что какого-либо подтекста в его отсутствии нет; просто была конференция, на которой присутствовал проректор.
Напомним, что отношения ректора с новыми властями не гладкие. Недавно Пашинян заявил, что тот, кто закрывает двери перед студентами, не может продолжать работу на своем посту. Вопрос отставки Арама Симоняна поднимался уже несколько раз.
15:51 22/04/2019  |  Лента новостейПашинян не верит, что человек с образованием, знаниями и навыками может остаться без работы
19:12 09/08/2017  |  ИнтервьюМногие профессии не имеют реальной востребованности на рынке труда, а выпускники сталкиваются с комплексом нереализованности – интервью Армана Сагателяна Tert.am
11:58 09/08/2017  |  Лента новостейСтуденты из Армении завоевали шесть медалей на Международной олимпиаде по математике