Մաշտոցի պողոտայում բողոքի ակցիայի ժամանակ տուժածները դուրս են գրվել հիվանդանոցից 03/14/2019   16:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մաշտոցի պողոտայի բողոքի ակցիայի ընթացքում տուժած ոստիկանության աշխատակիցը և քաղաքացին դուրս են գրվել հիվանդանոցից:
Այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը:
«Նրանք անցել են անհրաժեշտ բոլոր հետազոտությունները և ստանալով ամբուլատոր բժշկական օգնություն, դուրս են գրվել Հերացի համալսարանական հիվանդանոցից»,- գրել է Դանիելյանը:
Մարտի 14-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, Ազատության հրապարակի հարակից տարածքում գտնվող սրճարանների ապամոնտաժման դեմ բողոքի ակցիայի ընթացքում արձանագրված միջադեպի արդյունքում, 1 ոստիկան և 1 քաղաքացի տեղափոխվել էին «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:
Ոստիկանության աշխատակիցը՝ Ա. Կ.՝ Ծնված 1992 թվականին, ստացել է գլխի շրջանի վնասվածք,իսկ մյուս քաղաքացին՝ Հ. Ս.՝ ծնված 1953 թվականին, գոտկային շրջանի վնասվածք:

Пострадавшие в ходе столкновений на проспекте Маштоца в Ереване выписались из больницы 03/14/2019   16:41  |  Лента новостей
Пострадавшие в результате акции протеста на проспекте Маштоца выписались из больницы. Об этом сообщила Об этом сообщила глава администрации  Первой  университетской больницы имени Гераци Шушан Даниелян.
“Пострадавшие во время акции протеста на проспекте Маштоца в Ереване – сотрудник Полиции РА и участник акции протеста – прошли необходимое медицинское обследование и, получив амбулаторную медицинскую помощь, были выписаны из университетской больницы имени Гераци”, - сообщила Даниелян.
Ранее она сообщила, что полицейский А.К. 1992 года рождения получил травму головы. Его состояние оценивается как удовлетворительное. А у гражданина Г.С. 1953 года рождения диагностировали травму поясничной области. Их состояние оценивалось как удовлетворительное.
15:13 14/03/2019  |  КомментарийВ мэрии Еревана отреагировали на заявление Гагика Царукяна о проблемах при строительстве отеля
12:30 14/03/2019  |  Лента новостейСтычки произошли между полицейскими и сотрудниками кафе у Оперного театра в центре Еревана