Նախագահը հանդիպել է ALNOWAIS Investments ընկերության հիմնադիր անդամ և նախագահ Հուսեին Ալ Նովայիսի հետ 01/16/2019   10:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Աբու Դաբիում հանդիպել է ALNOWAIS Investments ընկերության հիմնադիր անդամ և նախագահ Հուսեին Ալ Նովայիսի հետ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմը:
Ընկերությունը գործունեություն է ծավալում հյուրանոցների և անշարժ գույքի, ենթակառուցվածքների, էներգետիկայի բնագավառներում, ունի վերականգնվող էներգետիկայի տարբեր ոլորտների նախագծերի իրականացման մեծ փորձառություն։
Ընկերության ղեկավարն ասել է, որ հետաքրքրված են Հայաստանի հետ համագործակցությամբ, մասնավորապես, վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտի համատեղ նախագծերի իրականացմամբ։
Հանրապետության նախագահի հետ հանդիպմանը պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում այցելել Հայաստան՝ հնարավորություններին ավելի մոտիկից ծանոթանալու և կոնկրետ ծրագրեր մշակելու նպատակով։
17:55 30/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սիմենս»-ի առաջատար տեխնոլոգիաները կկիրառվեն Հայաստանում. նախագահ Սարգսյանը Բեռլինում այցելել է «Սիմենս»-ի արտադրություն
17:36 29/11/2018Հայաստանի ու Գերմանիայի Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի բարեկամության հիմքում պատմությունն ու մշակույթն են․ նախագահ Սարգսյան
10:58 29/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանը Բեռլինում ներկա են գտնվել Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգին՝ նվիրված Արամ Խաչատրյանի 115-ամյակին
14:50 28/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը հանդիպել է գերմանական առաջատար մի շարք ընկերությունների ղեկավարների հետ

Президент Армении встретился с соучредителем и председателем компании ALNOWAIS Investments 01/16/2019   13:21  |  Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян в Абу Даби встретился с соучредителем и председателем компании ALNOWAIS Investments Хуссейном Аль Новейсом. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Компания осуществляет деятельность в отраслях гостиниц и недвижимости, инфраструктур, энергетики, обладает большим опытом осуществления проектов в различных отраслях возобновляемой энергетики.
Глава компании отметил, что заинтересован в сотрудничестве с Арменией, в частности в плане реализации совместных проектов в области возобновляемой энергетики.
На встрече с президентом РА достигнута договорённость о посещении Армении в ближайшее время для более детального ознакомления с возможностями и разработки конкретных проектов.
18:29 29/09/2017  |  Лента новостейПрезидент Армении заявил о необходимости наращивания товарооборота с ОАЭ
12:18 20/09/2017  |  Лента новостейГлавы МИД Армении и ОАЭ на полях Генассамблеи ООН обсудили расширение договорно-правовой базы
15:05 22/03/2017  |  Лента новостейПрезидент Армении заявил о выводе двусторнних отношений с ОАЭ на качественно новый уровень
13:05 18/01/2017  |  Лента новостейСерж Саргсян подписал указ о создании Генконсульства Армении в Дубае