Նիկոլ Փաշինյանը ոչ ֆորմալ հանդիպում է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ 01/15/2019   20:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Վրաստանի կառավարության ղեկավար Մամուկա Բախտաձեն հունվարի 15-ին ոչ ֆորմալ հանդիպում են ունեցել Վրաստանի Բոլնիսիում: Վրաստանի կառավարության ղեկավարը ևս մեկ անգամ  շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին  ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ և համոզմունք հայտնել, որ երկկողմ հետագա ակտիվ փոխգործակցութունը կնպաստի երկու հարևան ու բարեկամ պետությունների միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքի համար և ընդգծել հայ-վրացական հարաբերությունների կարևորությունը բոլոր ոլորտներում:
Ոչ ֆորմալ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցերի շուրջ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Մամուկա Բախտաձեն կարճատև հանդիպում են ունեցել նաև հայերով բնակեցված  Բոլնիսի գյուղի, որը նախկինում կրում էր Բոլնիս-Խաչեն անունը, բնակիչների հետ: Այս մասին հայտնում են ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
20:47 14/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը ՀՀ վարչապետ նշանակվելու առթիվ շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
18:32 13/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք լրատվամիջոցներին հսկողության տակ չեն առնում. Նիկոլ Փաշինյան
12:47 06/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնի առթիվ մատուցված պատարագին

Пашинян и Бахтадзе провели неформальную встречу в грузинском селе Болниси 01/16/2019   00:12  |  Лента новостей
Премьер-министр Никол Пашинян и глава правительства Грузии Мамука Бахтадзе 15 января провели неформальную встречу в грузинском селе Болниси. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер-министр Грузии еще раз поздравил Никола Пашиняна с назначением на должность премьер-министра Республики Армения и выразил уверенность в том, что дальнейшее активное двустороннее взаимодействие будет способствовать развитию и расширению сотрудничества между двумя соседними и дружественными государствами в различных сферах.
Никол Пашинян поблагодарил за поздравление и подчеркнул важность армяно-грузинских отношений во всех сферах.
В ходе неформальной встречи собеседники обменялись мнениями по ряду вопросов повестки двусторонних отношений.
Никол Пашинян и Мамука Бахтадзе также провели краткую встречу с жителями населенного армянами села Болниси, которое раньше называлось Болнис-Хачен.