Արդյունաբերության ոլորտում 500 մլն դոլարի ներդրումների պայմանավորվածություն կա. Նիկոլ Փաշինյան 11/21/2018   13:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարությունը ներդրողների հետ 500 մլն դոլարի ներդրումների պայմանավորվածություն ունի արդյունաբերության ոլորտում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին նոյեմբերի 21-ին Արագածոտնի մարզում համայնքապետերի հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այս պահի դրությամբ տարբեր իրավիճակներում քննարկման փուլում է մոտ 500 մլն դոլարի ներդրում Հայաստանում արտադրության ոլորտում։ Երբ մյուս տարվա ընթացքում դրանք բարեհաջող իրականանան, մեր երկրի կերպարը տնտեսական առումով 180 աստիճանի շրջադարձ է կատարելու։ Խոսքը մի քանի գործարանի կառուցման մասին է, որոնք պետք է փոխեն մեր երկրի տնտեսական կերպարը»,- ասաց Փաշինյանը։
19:07 19/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Իլ դը Ֆրանսի շրջանային խորհրդի նախագահ Վալերի Պեկրեսին
20:33 15/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Մեգերյան կարպետ» ընկերություն և աշխատանքային ընթրիք ունեցել Հարվարդի համալսարանի շրջանավարտների հետ
18:18 14/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը երաշխավորում է, որ առաջիկա ընտրությունները լինելու են լավագույնը երրորդ Հանրապետության պատմության մեջ
21:03 13/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵՄ անդամ պետությունների դեսպաններին
20:14 09/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը խոշոր գործարարների հետ քննարկել է ներդրումային միջավայրի բարելավմանն ուղղված քայլերը
20:02 08/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն Աստանայում մասնակցել է ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստին

Пашинян рассказал о договоренностях по реализации инвестпроектов на сумму 500 млн. долларов 11/21/2018   14:37  |  Лента новостей
Правительство Армении достигло с инвесторами договоренности об инвестировании в сферу промышленности. Об этом сообщил исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян на совещании в областной администрации Арагацотнской области в среду, 21 ноября.
«Не хотел об этом говорить раньше времени. В данный момент на разных стадиях ведутся переговоры вокруг реализации инвестиционных проектов, общая сумма которых составляет порядка 500 миллионов долларов. Некоторые обсуждаются, некоторые уже на стадии реализации", - отметил Никол Пашинян.
В основном, по его словам, инвестиции будут осуществлены в сфере производства, ожидается строительство новых заводов, которые, по его словам, должны изменить экономический облик страны.В Армении планирует производить современную сельскохозяйственную технику