Աղաթթու տեսակի պրեկուրսորը լցրել է նախկին կնոջ դեմքին և մարմնին, ապա դանակի 7 հարված հասցրել. սպանության փորձ՝ Լոռիում 11/21/2018   11:29  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է նախկին կնոջ նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը։ Մեղադրանք է առաջադրվել 44-ամյա տղամարդուն: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ քննչական կոմիտեի կայքէջից։
2018թ. օգոստոսի 2-ին Ստեփանավան քաղաքի բժշկական կենտրոնից  ահազանգ է ստացվել առ այն, որ կտրած-ծակած վնասվածքներով հիվանդանոց բուժօգնության է տեղափոխվել Լոռու մարզի բնակչուհի՝ ծնված 1988 թվականին՝ կրծքավանդակի ձախ կեսի ծակած-կտրած, թափանցող վերքերի, գոտկային շրջանի ծակած-կտրած չթափանցող վերքերի, ձախ նստատեղի շրջանի ծակած-կտրած վերքի ձևով վնասվածքներով, որոնք առաջ են բերել 2-3-րդ աստիճանի հեմոռագիկ շոկ և ձախակողմյան հեմոպնևմոթորաքսի զարգացման:
Դեպքի առթիվ 2018թ. օգոստոսի 2-ին Ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 147-րդ հոդվածի 1-ին մասով, որի նախաքննություն իրականացվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության վարույթում: 30-ամյա կինը ճանաչվել է տուժող:
Ձեռնարկված մեծածավալ քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են հանցագործության հանգամանքերը, շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Լոռու մարզի բնակիչ՝ ծնված 1974 թվականին:
Քրեական գործի նախաքննությամբ պարզվել է, որ դեպքի օրը 44-ամյա տղամարդը, դռան սողնակը բացելու միջոցով մուտք է գործել նախկին կնոջ տուն, խանդի շարժառիթով, կնոջը կյանքից զրկելու ուղղակի դիտավորությամբ, իր հետ նախօրոք վերցրած շշով աղաթթու տեսակի պրեկուրսորը լցրել է նրա դեմքին և մարմնին, ապա դանակի 7 հարված հասցրել մարմնի տարբեր հատվածներին, այդ թվում կենսական կարևոր օրգաններին՝ կնոջ առողջությանը պատճառելով կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս, ապա դիմել փախուստի:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ 44-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 147-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
13:15 17/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՄեղրամիսից հետո սկսել է բռնություն գործադրել կնոջ նկատմամբ
11:28 15/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱրարատցի տղամարդը բռունցքներով ծեծել է կնոջը
18:38 13/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԵրիտասարդ կնոջ մահվան գործով ձերբակալվել է ամուսինը
14:35 13/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոն20-ամյա կինը մահացել է՝ տղամարդու կողմից դաժան ծեծի ենթարկվելու արդյունքում

Лорийский “Отелло” облил экс-жену соляной кислотой и нанес ей семь ножевых ранений 11/21/2018   12:46  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области завершено предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту покушения на убийство бывшей супруги. Обвинение предъявлено 44-летнему мужчине. Об этом сообщается на сайте СК РА.
"2 августа 2018 года из медицинского центра города Степанавана поступило сообщение о том, что  в больницу была доставлена жительница Лорийской области(1988 года рождения) с проникающими колото-резаными ранениями левой половины грудной клетки, непроникающими колото-резаными ранениями поясничной области, повреждениями в виде  колото-резаной раны ягодичной области, которые привели к геморрагическому шоку 2-3 степени и  развитию левостороннего гемопневмоторакса", - говорится в сообщении.
По факту 2 августа 2018 года в Полиции было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 34-104("Покушение на убийство") и части 1 статьи 147("Незаконное проникновение в жилище человека против его воли") Уголовного кодекса РА, производство предварительного следствия по которому было поручено следственному управлению по Лорийской области. 30-летняя женщина признана потерпевшей.
В результате предпринятых масштабных следственных действий установлены обстоятельства и мотив преступления, личность предполагаемого преступника, который является жителем Лорийской области(1974 года рождения).
"В ходе предварительного следствия было установлено, что в день инцидента 44-летний мужчина, открыв защелку двери, проник в дом бывшей жены. На почве ревности, вынашивая умысел на лишение женщины жизни, он облил ей лицо и тело соляной кислотой из бутылки, которую заранее взял с собой. Затем мужчина нанес ей семь ударов ножом в различные части тела, в том числе в жизненно важные органы, и обратился в бегство", - говорится в сообщении.
Сообщается, что здоровью женщины был причинен тяжкий вред, представляющий угрозу ее жизни.
На основе добытых достаточных доказательств 44-летнему мужчине предъявлено обвинение по части 1 статьи 34-104 и части 1 статьи 147 Уголовного кодекса.