20-ամյա կինը մահացել է՝ տղամարդու կողմից դաժան ծեծի ենթարկվելու արդյունքում 11/13/2018   14:35  |  Քրեական խրոնիկոն
Հիվանդանոցից նոյեմբերի 11-ին, ժամը 09.05-ին, ոստիկանության Շենգավիթի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը «պոլիտրավմա» ախտորոշմամբ Արին Բերդի փողոցի 2-րդ նրբանցքի տներից մեկից բուժօգնության է տեղափոխել 1998 թ. ծնված Քրիստինե Իսկանդարյանին:
Ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ տանը վիճաբանության ժամանակ 1988 թ. ծնված Իլլարիոն Ն.-ն հարվածներ է հասցրել կնոջը` Ք. Իսկանդարյանին՝ պատճառելով վնասվածքներ:
Իլլարիոն Ն.-ն, նույն օրը, ժամը 10.30-ին, բերման է ենթարկվել բաժին, տվել խոստովանական բացատրություն և բաց է թողնվել:
Ք.Իսկանդարյանը ի վիճակի չի եղել բացատրություն տալու:
Նոյեմբերի 12-ին հիվանդանոցից ոստիկանություն հաղորդում է ստացվել, որ ժամը 22.00-ին Քրիստինե Իսկանդարյանը, գիտակցության չգալով, մահացել է:
12:54 14/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀայրը վիճաբանել է իր անչափահաս երեխայի հետ, ապա բռնություն գործադրել միջամտած ծնողների նկատմամբ
13:25 29/09/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԿնոջ հանդիպումն այլ տղամարդկանց հետ կանխելու նպատակով նրան փակի տակ է պահել
12:35 29/09/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանությունից հետո մանկահասակ երեխայի դին փորձել են թաքցնել.Քննչական կոմիտեն նոր մանրամասներ է հրապարակել (Լուսանկարներ)
19:05 20/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահի տեղակալ Արթուր Ղամբարյանն ընդունել է Երևանում ԵԽ գրասենյակի պատվիրակությանը

Муж до смерти избил молодую жену в Ереване 11/13/2018   15:04  |  Криминальная хроника
20-летняя девушка скончалась в одной из больниц Еревана, куда была доставлена после избиения, сообщается на сайте полиции.
Как сообщает пресс-служба полиции РА, Кристине Искандарян(1998 года рождения) утром 11 ноября была госпитализирована в больницу на карете "Скорой помощи" с диагнозом "политравма".
В результате проведенных сотрудниками Полиции оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что женщину во время ссоры дома избил ее муж Илларион Н.(1988 года рождения).
В тот же день мужчина был доставлен в отдел, дал признательные показания и был отпущен.
"К. Искандарян была не в состоянии дать показания. 12 ноября из больницы в Полицию поступило сообщение о том, что в 22.00 Искандарян скончалась, не приходя в сознание. Назначена судебно-медицинская экспертиза, ведется следствие", - говорится в сообщении.
16:43 06/02/2013  |  Лента новостейНелли Дурян: "В Армении увеличилось количество случаев семейного насилия"