ՀՀԿ-ն որոշել է՝ մասնակցելու է ընտրություններին. Ովքեր են ցուցակի առաջին հինգ անդամները. «Ժամանակ» 10/19/2018   10:06  |  Մամուլ
«Ժամանակ» թերթը գրում է, որ ՀՀԿ վերնախավը վերջնականապես որոշում է կայացրել մասնակցել խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին՝ հույս ունենալով, որ կարող է գոնե լինել չորրորդ ուժը և ներկայացված լինել խորհրդարանում:
«Մոտավորապես հայտնի է նաև, թե ինչպիսի տեսք կունենա կուսակցության համամասնական ցուցակի առաջին հնգյակը: Ցուցակը կգլխավորի պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը, հաջորդում են Արփինե Հովհաննիսյանը, Դավիթ Հարությունյանը, Էդուարդ Շարմազանովը, Արմեն Աշոտյանը: Հնարավոր է, որ ցուցակում լինի նաև Երևանի նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը»,- գրում է թերթը:

РПА решила принять участие в досрочных выборах в парламент, известна первая пятерка – газета "Жаманак" 10/19/2018   12:09  |  Пресса
В руководстве Республиканской партии Армении(РПА), приняли окончательное решение об участии в предстоящих досрочных парламентских выборах в надежде на то, что они смогут стать четвертой силой, которая будет представлена в парламенте, пишет газета "Жаманак".
"Известна также примерно первая пятерка пропорционального списка партии. Список возглавит экс-министр обороны Армении Виген Саркисян, за ним следуют Арпине Ованнисян, Давид Арутюнян, Эдуард Шармазанов, Армен Ашотян. Возможно, в список также будет включен бывший мэр Еревана Тарон Маргарян", - пишет издание.