Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է «Փրայսուոթերհաուս Կուպերս» (PwC) ընկերության ներկայացուցիչներին 10/18/2018   17:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Փրայսուոթերսհաուս Կուպերս» (PwC) ընկերության ներկայացուցիչներին՝ PwC Ռուսաստանի և Եվրասիայի գործադիր գործընկեր, գլխավոր տնօրեն Իգոր Լոտակովին, PwC Ռուսաստանի գործընկեր Ինգա Շահնազարովային և PwC Արմենիա ընկերության գործադիր տնօրեն Վիկտոր Նալբանդյանին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմը:
«Փրայսուոթերսհաուս Կուպերս»-ը աշխարհում խոշորագույն աուդիտ, հաշվապահություն, հարկային խորհրդատվություն, կորպորատիվ ֆինանսներ և իրավաբանական ծառայություն մատուցող ցանցերի անդամ է և գործունեություն է ծավալում 157 երկրում: 2007 թվականից ընկերությունն աշխատում է նաև Հայաստանում:
Հանդիպմանը քննարկվել են մեր երկրում ընկերության գործունեության ընդլայնմանը, մասնավորապես ներդրումային տեսանկյունից Հայաստանն ավելի ճանաչելի դարձնելու և օտարերկրյա ներդրումներ ներգրավելու ուղղությամբ հնարավոր ծրագրերն ու գաղափարները:

Армен Саркисян обсудил с представителями «PricewaterhouseCoopers» расширениее деятельности компании в Армении 10/18/2018   18:25  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял представителей компании «PricewaterhouseCoopers» (PwC): исполнительного партнёра PwC по России и Евразии, генерального директора Игоря Лотакова, Российского партнёра PwC Ингу Шахназарову и исполнительного директора компании PwC-Армения Виктора Налбандяна.
Как сообщает пресс-служба президента, «PricewaterhouseCoopers» является членом крупнейших в мире сетей в сфере аудита, бухгалтерского учёта, налогового консалтинга, корпоративных финансов и юридических услуг, работает в 157 странах. С 2007 года компания работает также в Армении.
На встрече обсуждались проекты и идеи, связанные с расширением деятельности компании в нашей стране, в частности с тем, чтобы сделать Армению более узнаваемой с инвестиционной точки зрения и в направлении привлечения зарубежных инвесторов.