Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ 07/28/2018   15:28  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հուլիսի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2500 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
14:39 24/07/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱռաջնագծում իրավիճակը հանգիստ է. հրադադարի խախտման դեպքերը կտրուկ նվազել են
13:52 21/07/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ

Минобороны Арцаха представило сводку с передовой за уходящую неделю 07/28/2018   15:57  |  Карабахский конфликт
В период с 22-ого по 28-ое июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск  ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 300 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 2500 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
"Передовые воинские части Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий и продолжали предпринимать необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций", – отмечается в сообщении.