Յուրի Խաչատուրովը ևս կհարցաքննվի՝ վկայի կարգավիճակով. «Ժամանակ» 07/10/2018   09:47  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Հատուկ քննչական ծառայությունը վկայի կարգավիճակով հարցաքննության ծանուցագիր է ուղարկել նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին։
Յուրի Խաչատուրովը 2008 թվականի մարտի 1-ին զբաղեցնում էր Երևանի կայազորի պետի պաշտոնը և, ըստ տեղեկությունների, մասնակցություն է ունեցել ՀՀ նախագահի կողմից արտակարգ դրություն հայտարարելու կապակցությամբ ՀՀ նախագահի նստավայրում ստեղծված շտաբի աշխատանքներին։
Հենց մարտի 1-ից հետո՝ 2008թ. ապրիլի 15-ի հրամանագրով նա նշանակվեց ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնում:
Հոդվածնամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ»-ի՝ 10.07.18թ. համարում:
16:38 04/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆորայր Նորիկյանը պնդում է՝ Միքայել Հարությունյանին առաջադրված մեղադրանքը պետք է փոփոխվի
15:35 04/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանին հարցաքննության հրավիրելու ծանուցում դեռ չենք ստացել. Վիկտոր Սողոմոնյան
11:29 04/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱյն մեկնաբանությունները, թե ՀՔԾ-ն գործը հարուցել է մի հոդվածով, որը գոյություն չի ունեցել, մեղմ ասած, ոչ կոմպետենտ են. Սասուն Խաչատրյան

Специальная следственная служба вызвала на допрос и Юрия Хачатурова – газета “Жаманак” 07/10/2018   09:54  |  Пресса
Специальная следственная служба направила генерального секретарю ОДКБ Юрию Хачатурову повестку о вызове на допрос в качестве свидетеля, пишет газета “Жаманак”.
“Юрий Хачатуров 1 марта 2008 года занимал пост начальника Ереванского гарнизона и, по имеющимся сведениям, участвовал в работе созданного в президентской резиденции штаба в связи с объявлением  президентом РА чрезвычайного положения”, - пишет издание.
Как отмечается в публикации, именно после 1 марта 2008 года указом от 15 апреля он был назначен начальником Главного штаба Вооруженных сил РА, первым заместителем  министра обороны.