Ռոբերտ Քոչարյանին հարցաքննության հրավիրելու ծանուցում դեռ չենք ստացել. Վիկտոր Սողոմոնյան 07/04/2018   15:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը տեղեկացնում է, որ Ռոբերտ Քոչարյանին հարցաքննության հրավիրելու ծանուցում դեռ չեն ստացել:
«Ժամը 14:55-ի դրությամբ ոչ մեր գրասենյակում, ոչ էլ նախագահ Քոչարյանի տանը ՀՔԾ-ից ծանուցում չի ստացվել: Մենք դեռ ոչինչ չենք ստացել»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Հուլիսի 4-ին կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը հաստատել է տեղեկությունը, որ հարցաքննության հրավիրելու ծանուցում է ուղարկվել նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին: Նա հրավիրվել է որպես վկա:

Виктор Согомонян: мы пока не получили повестки о вызове на допрос Роберта Кочаряна 07/04/2018   15:59  |  Лента новостей
Руководитель офиса второго президента Армении Виктор Согомонян заявил, что они пока не получили повестки о вызове на допрос Роберта Кочаряна.
“По положению на 14:55 ни в нашем офисе, ни в доме президента Кочаряна повесток от ССС не получали. Мы пока ничего не получали”,- приводит слова Согомоняна "Арменпресс".
Начальник Специальной следственной службы Армении Сасун Хачатрян сегодня подтвердил информацию о вызове на допрос  экс-президента Армении Роберта Кочаряна на допрос по делу о событиях 1 и 2 марта 2008 года в Ереване.