Խուզարկություններ են կատարվել զորամասի հրամանատարի աշխատասենյակում, ԵԿՄ Երևան քաղաքի Կենտրոն համայնքի բաժանմունքում և օժանդակ կառույցներում 06/22/2018   14:38  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատարի կողմից շորթմամբ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով, օրենքով սահմանված կարգով, 2018 թվականի հունիսի 21-ին խուզարկություններ են կատարվել հրամանատարի աշխատասենյակում, Երկրապահ կամավորականների միությանը պատկանող՝ Երևան քաղաքի Կենտրոն համայնքի բաժանմունքում և օժանդակ կառույցներում:
Արդյունքում՝ հայտնաբերվել և առգրավվել է երկու օդամղիչ հրացան, իսկ ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատարի աշխատասենյակից հայտնաբերվել և առգրավվել է քրեական գործի համար էական նշանակություն ունեցող նոթատետր և գումարի փոխանցման անդորրագիր, որոնցում առկա տեղեկությունների վերաբերյալ կատարվում են քննչական և դատավարական այլ գործողություններ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ N զորամասի հրամանատարին, կոչումով՝ փոխգնդապետ,մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (շորթմամբ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալը): Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը։
Քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է: Քննության արդյունքների մասին տեղեկատվություն կտրամադրենք լրացուցիչ։
12:10 21/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱռանձին զորամասերում բացահայտվել են պաշտոնեական դիրքի օգտագործմամբ առանձնապես խոշոր չափերով յուրացումների դեպքեր. ԱԱԾ
18:23 20/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԶորամասում պաշտոնատար անձանց մասնակցությամբ տեղի են ունեցել մի շարք չարաշահումներ. մեղադրանք է առաջադրվել 3 անձի
12:51 19/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԶորամասի հրամանատարին մեղադրանք է առաջադրվել՝ շորթմամբ կաշառք ստանալու համար
15:44 18/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է զորամասում վառելիքի հափշտակության դեպք. մեղադրանք է առաջադրվել զորամասի հրամանատարի տեղակալին
11:24 16/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՓոխգնդապետը ձերբակալվել է կաշառք ստանալու պահին
16:19 15/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԿաշառքի դիմաց օժանդակել է ժամկետային զինծառայողներին կարճատև արձակուրդ գնալ
12:27 15/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ նախագահը՝ Սեյրան Օհանյանի հարցաքննության մասին
18:54 14/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀափշտակել են զինվորին հասանելիք սնունդը
17:41 14/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը չի ստացել ՊԵԿ-ի՝ հարցաքննության կանչվելու վերաբերյալ ծանուցումը
16:57 14/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել են զորակոչիկների հարազատներից խաբեությամբ գումարներ հափշտակելու մի շարք դեպքեր. մեղադրանք է առաջադրվել 13 անձի

Обыски проведены в кабинете командира одной из воинских частей Минобороны Армении и центральном отделении “Еркрапа” 06/22/2018   14:59  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому в производстве управления по особо важным делам Главного военного следственного управления Следственного комитета РА, предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств вымогательства взятки в особо крупных размерах командиром N-ской воинской части Минобороны РА.
Как сообщается на сайте СК, с целью обеспечения всестороннего, объективного  и полного расследования в установленном законом порядке 21 июня 2018 года были проведены обыски в  кабинете командира, в ереванском центральном отделении, принадлежащем Союзу добровольцев “Еркрапа” и прилегающих строениях.
В результате были обнаружены и изъяты два пневматических ружья, а в кабинете командира N-ской воинской части МО РА были найдены и конфискованы записная книжка, имеющая существенное значение для уголовного дела, и квитанция о переводе денежной суммы. Относительно имеющих в них данных проводятся следственные и иные процессуальные действия.
Ранее СК сообщил, что командиру N-ской воинской части, подполковнику по званию, предъявлено обвинение по пунктам 1 и 3 части 3 статьи 311 Уголовного кодекса РА(Получение взятки в крупных размерах, совершенное путем вымогательства).
"Предварительное расследование уголовного дела продолжается. О результатах расследования будет предоставлена дополнительная информация", - отмечается в сообщении.