Հայտնի են Արմավիրի և Սյունիքի նոր մարզպետների անունները 06/08/2018   10:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Արմավիրի և Սյունիքի մարզերը նոր մարզպետ կունենան: Արմավիրի մարզպետ կնշանակվի Գագիկ Միրիջանյանը, Սյունիքի մարզպետ՝ Կարեն Համբարձումյանը: Այս մասին հարցերն ընդգրկված են ՀՀ կառավարության նիստի հունիսի 8-ի օրակարգում:
Օրակարգային մեկ այլ հարցով էլ Սյունիքի մարզպետի պաշտոնից կազատվի Վահե Հակոբյանը, իսկ Արմավիրի մարզպետի պաշտոնից՝ Աշոտ Ղահրամանյանը:
Նշենք, որ Սյունիքի և Արմավիրի մարզերը միակն են, որտեղ նոր մարզպետներ դեռ չեն նշանակվել: Հունիսի 6-ին Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել, իսկ Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանը հրաժարական չի տվել, նա հայտարարել էր, որ նման ցանկություն չունի:

Стали известны имена губернаторов Армавирской и Сюникской областей Армении 06/08/2018 11:22 | Лента новостей
Губернатором Армавирской области Армении будет назначен Гагик Мириджанян, а губернатором Сюника – Карен Амбарцумян.
Как передает "Арменпресс", этот вопрос включен в повестку дня заседания правительства Армении, намеченного на 8 июня.Назначены новые губернаторы восьми областей АрменииНа повестке также вопрос об освобождении с занимаемых должностей губернаторов Армавирской и Сюникской областей Ашота Каграманяна и Ваге Акопяна.
Губернатор Армавирской области Ашот Каграманян подал в отставку 6-го июня, губернатор Сюника Ваге Акопян заявил о том, что не намерен подавать в отставку.