ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանն ահազանգել է 326 մլն դրամի հափշտակության մասին. հարուցվել է քրեական գործ 06/01/2018   17:32  |  Քրեական խրոնիկոն
2018թ. մայիսի 25-ին ՀՀ քննչական կոմիտեում  ստացվել  է Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանի դիմումն առ այն,  որ ապրիլի 6-ին Հայաստանի Երիտասարդական հիմնադրամի գործադիր տնօրենը հիշյալ հիմնադրամի անունից ինքն իր հետ կնքել է 326.000.000 ՀՀ դրամի փոխառության պայմանագիր:
Դիմումի հիման վրա՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում նախապատրաստվել են նյութեր,որոնց արդյունքներով այսօր հարուցվել է քրեական գործ՝ առանձնապես խոշոր չափերով յուրացում կատարելու դեպքի առթիվ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
Իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի քննությունն ապահովելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանց շրջանակը պարզելու և համապատասխան քրեաիրավական գնահատական տալու ուղղությամբ:
18:11 04/10/2016  |  ՔաղաքականԿարեն Ավագյանը՝ բանակի բարեփոխումների մասին
12:19 16/09/2016  |  ՄարզականԾանրամարտ. Կարեն Ավագյանը՝ պատանեկան ԵԱ-ի չեմպիոն
19:22 07/06/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՇնորհակալ ենք Գերմանիային, այն մարդկանց, ովքեր մինչև այսօր թուրքական իշխանությունների կողմից դեռ շանտաժի են ենթարկվում. Կարեն Ավագյան
18:21 17/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱլիևյան ֆիասկոները
19:35 02/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Ավագյանը՝ քաղաքական բանակցությունների մասին. «Եթե ուզում ես ընկեր ունենալ, առաջնահերթ պետք է ընկեր լինես»

Депутат парламента Армении Карен Авагян заявил о хищении 326 млн. драмов: возбуждено уголовное дело 06/01/2018   18:00  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении 25-ого мая 2018 года получил заявление члена Совета попечителей Молодежного фонда Армении, депутата Национального собрания РА Карена Авагяна, согласно которому 6-го апреля исполнительный директор Молодежного фонда Армении от имени вышеупомянутого фонда заключил сам собой договор займа на сумму 326.000.000 драмов. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
На основе заявления следственным управлением СК РА по Еревану подготовлены материалы, на основе результатов которых сегодня было возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 3 статьи 179(“Присвоение в особо крупных размерах”) УК РА.
Проводятся необходимые следственные и процессуальные мероприятия, направленные на обеспечение всестороннего расследования всех обстоятельств инцидента, установление круга предполагаемых преступников и дачу соответствующей уголовно-правовой оценки.