Նախագահը հեռախոսազրույց է ունեցել Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի և համագործակցության նախարարության Եվրոպայի և Ամերիկաների հարցերով պետնախարարի հետ 05/03/2018   21:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը մայիսի 3-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի հետ:
Ինչպես  տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Կողմերը քննարկել են Հայաստանում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակը և կարևորել խնդրի հանգուցալուծումը կառուցողական երկխոսության միջոցով՝ Սահմանադրության և օրինականության շրջանակներում:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Եվրոպայի խորհրդի աջակցությունը մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումներին և վերահաստատել Հայաստանի հավատարմությունը ժողովրդավարության և իրավունքի գերակայության սկզբունքներին:
Պարոն Յագլանդն իր հերթին ընդգծել է Եվրոպայի խորհրդի պատրաստակամությունը՝ անհրաժեշտության դեպքում փորձագիտական օժանդակություն ցուցաբերելու օրենսդրական բարեփոխումներին:
Նախագահ Սարգսյանը հրավիրել է Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղարին՝ իրեն հարմար ժամկետներում այցելել Հայաստան:
20:06 03/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը և Ալեն Դանքնը քննարկել են Հայաստանում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակը
20:56 25/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ և ՌԴ նախագահները հեռախոսազրույցում է անդրադարձել են Հայաստանում ստեղծված իրավիճակին
21:58 21/04/2018  |  ՔաղաքականՆախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է վարչապետ Սերժ Սարգսյանի հետ. Tert.am
17:55 09/04/2018  |  ՔաղաքականՍարգսյանի գալով՝ նոր շունչ կմտնի կառավարման համակարգ. Կարեն Կարապետյան

Ягланд заявил о готовности Совета Европа оказать Армении содействие в законодательных реформах 05/04/2018   09:26  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян накануне провел по телефону переговоры с генеральным секретарем Совета Европы Турбьерном Ягландом. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Стороны обсудили сложившуюся в Армении внутриполитическую ситуацию и придали важность разрешению вопроса посредством конструктивного диалога исключительно в рамках Конституции и законов.
Армен Саркисян высоко оценил содействие Совета Европы реализуемым в Армении реформам и подтвердил приверженность Армении принципам демократии и верховенства права.
В свою очередь Ягланд подчеркнул готовность Совета Европы оказать в случае необходимости экспертное содействие законодательным реформам.