Վարչապետի պաշտոնակատարը  կարևորել է  հանրապետությունում հասարակական կարգի  պահպանումն ու  անվտանգության ապահովումը 04/24/2018   14:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին: Այս մասինհայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Կարեն Կարապետյանը ևս  մեկ անգամ շնորհակալություն է հայտնել ոստիկանության համակարգի բոլոր ներկայացուցիչներին՝ վերջին օրերին զանգվածային հավաքների, ցույցերի ու երթերի ընթացքում ցուցաբերած  բարձր պրոֆեսիոնալիզմի, հասարակական անվտանգությունը պահպանելու, կատարած աշխատանքի և  հանդուրժողականության  համար:
Վարչապետի պաշտոնակատարը  կարևորել է  հանրապետությունում հասարակական կարգի  պահպանման,   հակաիրավական ոտնձգությունների դեմ պայքարի ու անվտանգության ապահովման ուղղությամբ աշխատանքը:
Վլադիմիր Գասպարյանը զեկուցել է, որ հանրապետությունում օպերատիվ իրավիճակը վերահսկելի է և ընդգծել, որ ոստիկանությունը շարունակում է բարձր պատասխանատվությամբ իրականացնել  իր առջև դրված խնդիրների լուծումը:
14:32 24/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿրեմլը հուսով Է, որ Հայաստանում կպահպանվի կայունությունը
13:50 24/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանադրական դատարանը շարունակում է իր բնականոն գործունեությունը. Հրայր Թովմասյան
13:15 24/04/2018  |  ՔաղաքականԱՄՆ դեսպանը բարձր է գնահատում Սերժ Սարգսյանի կողմից առաջնորդության դրսևորումն ու դժվար որոշման կայացումը
13:12 24/04/2018  |  ՔաղաքականԵԽԽՎ համազեկուցողները Սերժ Սարգսյանի քայլը համարձակ են որակել
13:03 24/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական մարմինները կատարում են գործառույթները լիարժեք. Կարեն Կարապետյանն անցկացրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ
12:45 24/04/2018  |  ՔաղաքականՀայաստանը ցույց տվեց՝ ինչպես կարելի է հակասությունները լուծել սահմանադրական նորմերի պահպանմամբ. Կլիշաս

Карапетян на встрече с начальником Полиции Армении заявил о важности поддержания общественного порядка в стране 04/24/2018 15:39
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Карен Карапетян во вторник провел встречу с начальником Полиции РА Владимиром Гаспаряном. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
Карен Карапетян вновь выразил всем представителям системы Полиции благодарность за высокий профессионализм, проявленный в последние дни во время массовых акций, митингов и шествий, а также за обеспечение общественной безопасности, проделанную работу и толерантность.
Он придал важность работ, направленной на поддержание общественного порядка в республике, борьбу против противоправных посягательств и обеспечение безопасности.
Владимир Гаспарян доложил, что оперативная ситуация в стране находится под контролем, подчеркнув, что Полиция продолжает с высокой долей ответственности работать над решением всех стоящих перед ней задач.
Серж Саргсян, избранный на пост премьер-министра Армении 17 апреля, 23 апреля подал в отставку на фоне массовых протестов. Митинги с требованием отставки Сержа Саргсяна начались в Ереване 13 апреля. Попытка переговоров между Саргсяном и лидером армянской оппозиции Николом Пашиняном не возымела результатов.