Վարչապետին զեկուցվել է գործարար միջավայրի բարելավմանն ուղղված աշխատանքային խմբի գործունեության ընթացքը 12/12/2017   16:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ վարչապետի հանձնարարականով ստեղծված աշխատանքային խմբի կողմից գործարար միջավայրի բարելավման (Doing Business) միջոցառումների մշակման ընթացքի քննարկման նպատակով: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Միջոցառումները միտված են բիզնես սկսելու և զարգացնելու համար պահանջվող վարչարարական ընթացակարգերի պարզեցման, ՓՄՁ-ների խթանման, ներդրողների պաշտպանվածության, շինարարական, քաղաքաշինական թույլտվությունների ստացման ընթացակարգերի, էլեկտրոնային համակարգերի շարունակական ներդրման, վարկերի հասանելիության, սեփականության գրանցման, ենթակառուցվածքներով ապահովման ցուցանիշների բարելավմանը:
Վարչապետ Կարապետյանը պատասխանատուներից պահանջել է մեկ շաբաթվա ընթացքում ներկայացնել ըստ ոլորտների բոլոր միջոցառումների իրականացման հստակ ժամանակացույց:
13:34 08/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանին են ներկայացվել «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ի զարգացման հեռանկարները
11:25 08/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի մոտ տեղի է ունեցել Վանաձորի զարգացման վերաբերյալ հերթական խորհրդակցությունը
16:10 01/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում քննարկվել են ներդրումային ծրագրերի իրականացմանն ուղղված քայլերը
18:01 28/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի մոտ քննարկվել է ջրային համակարգում բարեփոխումների ընթացքը
18:07 24/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրագածոտնի մարզպետը վարչապետին է ներկայացրել հանձնարարականների կատարման ընթացքը
17:10 23/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում քննարկվել է բազմաբնակարան շենքերից  զվարճանքի ակումբները տեղափոխելու մասին օրենսդրական փաթեթը

Премьер-министру Армении рассказали о деятельности рабочей группы по улучшению бизнес-среды 12/12/2017   18:24  |  Лента новостей
Под председательством премьер-министра Армении Карена Карапетяна в правительстве состоялось совещание с целью обсуждения хода разработки мероприятий по улучшению бизнес-среды (Doing Business) рабочей группой, созданной по поручению премьер-министра.
Как сообщает пресс-служба правительства, мероприятия направлены на упрощение требуемых для начала и развития бизнеса административных процедур, стимулирование малых и средних предприятий, защиту инвесторов, продолжение внедрения процедур, электронных систем получения строительных и градостроительных разрешений, повышение доступности кредитов, улучшение показателей регистрации собственности и обеспечения инфраструктурами.
Премьер-министр Карапетян потребовал от ответственных в течение недели представить четкий график осуществления всех мероприятий по сферам.