Վաղը դեռևս կպահպանվի առանց տեղումների եղանակը. օդի ջերմային ռեժիմում էլ էական փոփոխություններ տեղի չեն ունենա 12/04/2017   12:27  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-ին, 6-ի գիշերը, 8-ի ցերեկը, 9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 6-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, 7-ին  հանրապետության ողջ տարածքում, 8-ի գիշերը  հարավային շրջաններում սպասվում են տեղումներ, 6-ին լեռնային շրջաններում՝ ձյան, հովտային և նախալեռնային շրջաններում՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի, 7-ին հանրապետության ողջ տարածքում՝ ձյան տեսքով:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, 6-ին, 7-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ, լեռնային գոտիներում` բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Օդի ջերմաստիճանը 6-ի ցերեկը, 7-9-ն աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-ին, 6-ի գիշերը, 8-ին, 9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 6-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, 7-ին սպասվում են տեղումներ, 6-ի ցերեկը՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի, 7-ին՝ ձյան տեսքով: 6-7-ը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:

Снег и похолодание ожидаются в Армении в ближайшие дни 12/04/2017   12:42  |  Информационная платформа
Погода без осадков ожидается на территории Армении сегодня днем, а также в ночь на 5-е и 6-е декабря и 9-го декабря, сообщает Армгидрометцентр.
6-го декабря во второй половине дня и седьмого декабря на всей территории республики пройдут осадки.
Осадки прогнозируются и в ночь на 8-е декабря на юге страны, в  горных районах – в виде снега, долинах и предгорьях – мокрого снега и снега с дождем. 7-го декабря повсеместно ожидается снег.
6-го и 7-го декабря в отдельных областях прогнозируется усиление ветра, до 20-25 м/сек., в горных районах – метель, низкая горизонтальная видимость. Температура воздуха 6-го декабря днем и 7-9 декабря постепенно понизится на 5-7 градусов.
В Ереване сегодня днем, а также в ночь на 5-е и 6-е декабря и 8-9 декабря установится погода без осадков. 6-го декабря во второй половине дня в столице ожидается мокрый снег, а 7-го декабря – снег. 6-7 декабря возможно усиление ветра до 15-20 м/сек..