Շինաշխատանք կատարելիս 19-ամյա երիտասարդն ընկել է մեկհարկանի շինության տանիքին, այնուհետև՝ գետնին 12/02/2017   14:45  |  Արտակարգ պատահարներ
Դեկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 10:32-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ռոստոմի փողոցի թիվ 26 շենքում շինարարական աշխատանքների ժամանակ քաղաքացին ընկել է ցած. անհրաժեշտ է օգնություն:
Պարզվել է, որ շինարարական աշխատանքների ժամանակ (6-7-րդ հարկերի միջակայք) 1998 թ. ծնված Ք. Ա.-ը ընկել է հարակից գտնվող մեկհարկանի շինության տանիքին, այնուհետև՝ գետնին:
Փրկարարները տուժածին մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային: Ք. Ա.-ը հոսպիտալացվել է «Էրեբունի» ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են ծանր:

19-летний юноша сорвался вниз при выполнении строительных работ в Ереване: его состояние тяжелое 12/02/2017   15:23  |  Чрезвычайное просшествие
19-летний юноша госпитализирован в ереванский медцентр "Эребуни" после падения с высоты при выполнении строительных работ в Ереване.
Сигнал о происшествии поступил в МЧС Армении 2 декабря, в 10:32. Сообщалось, что гражданин упал при выполнении строительных работ в здании № 26 на улице Ростома в Ереване.
Выяснилось, что в ходе выполнения строительных работ(6-7 этаж) 19-летний К.А. упал на крышу прилегающего одноэтажного сооружения, а затем – на землю. Врачи оценивают его состояние как тяжелое.