Ականի պայթյունի հետևանքով վիրավորում ստացած շարքայինի վիճակը ծայրահեղ ծանր է գնահատվում 11/23/2017   12:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ նոյեմբերի 21-ին ՊԲ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հակատանկային ականի պայթյունի հետևանքով շարքային Նարեկ Հայկի Հովեյանի առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է գնահատվում:
Շարքայինն ստացել է բազմաթիվ բեկորային վնասվածքներ մարմնի տարբեր հատվածներում՝ կրծքավանդակի ինչպես նաև գլխի շրջանում:
«Փաստինֆո-ն» Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալից տեղեկացավ, որ շարքայինն այսօր Լեռնային Ղարաբաղի զինվորական հոսպիտալից կտեղափոխվի Երևան:
Հիշեցնենք, որ Քննչական կոմիտեն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 18:35-ի սահմաններում, մարտական դիրքում ինժեներական աշխատանքներ կատարելիս, հակատանկային ականի պայթյունի հետևանքով պայթյունաբեկորային մահացու վիրավորումներ են ստացել նույն զորամասի զինծառայողներ՝ լեյտենանտ Գեղամ Կորյունի Զաքարյանը, շարքայիններ Սարգիս Գուրգենի Աբրահամյանը և Սարգիս Մհերի Մելիքյանը:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 4-րդ մասով: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Состояние военнослужащего, раненного в Арцахе при взрыве мины, оценивается как крайне тяжелое 11/23/2017   12:39  |  Чрезвычайное просшествие
Состояние здоровья военнослужащего Нарека Овеяна, раненного 21 ноября в результате взрыва мины на боевом посту оборонительного участка одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, оценивается как крайне тяжелое.
По сведениям “ФактИнфо”, рядовой получил множественные осколочные ранения в области грудной клетки и головы.
Как сообщили “ФактИнфо” сообщили в Центральном военном клиническом госпитале, военнослужащий сегодня будет доставлен из Арцаха в Ереван.
Как сообщил ранее СК Армении, 21-го ноября 2017 года, около 18:35 при выполнении инженерных работ на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части Армии обороны Арцаха вследствие взрыва противотанковой мины смертельные взрывные осколочные ранения получили военнослужащие той же воинской части – лейтенант Гегам Корюнович Закарян, рядовые Саркис Гургенович Абрамян и Саркис Мгерович Меликян. Рядовой Нарек Айкович Овеян со взрывными осколочными ранениями был доставлен в госпиталь.
Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по части 4 статьи 373(нарушение правил обращения с оружием, боеприпасами и представляющими повышенную опасность для окружающих предметами, материалами и веществами, повлекшее по неосторожности смерть двух или более лиц) Уголовного кодекса РА. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств инцидента.