Տղամարդուն խեղդամահ է արել, իսկ կնոջն սպանել՝ կշռաքարով հարվածելով գլխին 11/07/2017   09:44  |  Քրեական խրոնիկոն
Հրազդանի երկու բնակչի՝ կնոջ և տղամարդու, սպանության գործով որպես մեղադրյալ է ներգրավվել Հրազդանի բնակիչ։ Ինչպես «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից, նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 8-րդ կետերով՝ շահադիտական դրդումներով երկու կամ ավելի անձանց սպանություն:
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ նոյեմբերի 2-ին Երևան-Սևան ավտոճանապարհի մոտ գտնվող գազալցակայանի հարևանությամբ՝ դաշտային տարածքում, հայտնաբերվել է երկու անձի դիակ՝ կնոջ և տղամարդու։
Տուժողների՝ Հրազդանի բնակիչներ Վարդուհի Սիմոնյանի և Սամվել Ալիխանյանի գտնվելու վայրն անհայտ էր սեպտեմբերի 18-ից։
Քննությամբ պարզվել էր, որ նրանք ճանաչում են միմյանց, վերջին անգամ նրանց տեսել են միասին:
«Օպել Աստրա» մակնիշի ավտոմեքենայով, ընկերոջ հետ, Հրազդան քաղաքի միկրոշրջան թաղամասում գտնվող բազմաբնակարան շենքերից մեկի բակից նույն քաղաքի Ջրառատ թաղամասի 403 հասցեում գտնվող իր հայրական առանձնատուն է տեղափոխել Հրազդան քաղաքի բնակիչներ, 1961 թվականին ծնված Վարդուհի Սիմոնյանին և 1964թ. ծնված Սամվել Ալիխանյանին, որտեղ ծեծի ենթարկելով՝ Ս.Ալիխանյանից և Վ.Սիմոնյանից գումար է պահանջել և մերժում ստանալուց հետո տեղում՝ շորթմամբ, զուգորդված վերջիններին ապօրինաբար կյանքից զրկելու վերաբերյալ ծագած դիտավորությամբ, մետաղական լարով խեղդամահ անելու եղանակով ապօրինաբար կյանքից զրկել է Սամվել Ալիխանյանին, այնուհետև կյանքից ապօրինաբար զրկելու դիտավորությամբ մետաղական կշռաքարով հարվածներ է հասցնելով Վարդուհի Սիմոնյանի գլխին, սպանել նրան:

Стали известны новые шокирующие подробности убийства двух жителей армянского Раздана 11/07/2017   10:37  |  Криминальная хроника
Житель Раздана привлечен в качестве обвиняемого в убийстве женщины и мужчины, проживавших в том же городе. Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, ему предъявлено обвинение по  пунктам 1 и 8 части 2 статьи 104(Убийство двух и более лиц из корыстных побуждений, заказное, а также сопряженное с вымогательством, разбоем или бандитизмом) УК РА.
Ранее пресс-служба СК Армении сообщила, что 2-го ноября недалеко от газозаправочной станции, расположенной возле трассы Ереван-Севан, в поле, были обнаружены два трупа - мужчины и женщины.
Потерпевшими оказались жители Раздана Вардуи Симонян(1961 г.р.) и Самвел Алиханя(1964 г.р.), числившихся без вести пропавшими с 18-го сентября.
Следствием установлено, что оба пропавших жителя Раздана знакомы друг с другом, и в последний раз их видели вместе.
Предполагаемый преступник вместе с другом на автомобиле марки “Опель Астра” отвез  в своий отчий дом жителей Раздана Вардуи Симонян и Самвела Алиханяна, где, подвергнув их избиению, требовал отдать ему деньги. Получив отказ, он задушил Самвела Алиханяна металлическим проводом, а затем убил Вардуи Симонян, нанося ей гирей удары по голове.