Շփման գծում պահպանվել է նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական անդորրը 09/09/2017   13:52  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Սեպտեմբերի 3-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում շարունակվել է պահպանվել նախորդ շաբաթներին հաստատված հարաբերական անդորրը: Այս մասին հայտնում է ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը, պահպանելով զգոնությունը, շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны Арцаха представило оперативную обстановку на линии соприкосновения за минувшую неделю 09/09/2017   14:06  |  Карабахский конфликт
Установившееся в минувшие недели на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил относительное затишье сохранялось и в период с 3-го по 9-е сентября, сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах((Нагорно-Карабахская Республика).
В указанный период азербайджанские ВС нарушали режим прекращения огня в основном из стрелкового оружия различных калибров.
Противник произвел в сторону армянских позиций около 2500 выстрелов.
"Передовые подразделения Армии обороны, сохраняя бдительность, продолжают уверенно нести боевое дежурство", - отмечается в сообщении.