Հայկական կողմը հերքում է գյուղի վրա կրակելու՝ Ադրբեջանի ապատեղեկատվությունը. սահմանին հանգիստ է եղել 08/08/2017   10:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայկական կողմը հերքում է Ադրբեջանի տարածած ապատեղեկատվությունը, իբր հայկական զինված ուժերը կրակել են բնակավայրի ուղղությամբ և վիրավորել 13-ամյա երեխայի: ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում արված գրառման մեջ նշում է.
«Օգոստոսի 7-ի երեկոյան ադրբեջանական լրատվամիջոցները ապատեղեկատվություն էին տարածել այն մասին, թե իբր հայկական ստորաբաժանումները կրակ են բացել ադրբեջանական Գարալար գյուղի ուղղությամբ՝ արդյունքում վիրավորելով 13-ամյա մի երեխայի:
Կտրականապես հերքում ենք այս ապատեղեկատվությունը և զգուշացնում ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը, որ ցանկացած սադրանք անպատասխան չի մնալու և ամբողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա:
Երեկ երեկոյան և գիշերը սահմանին, ընդհանուր առմամբ, հանգիստ է եղել, հայկական ստորաբաժանումները առհասարակ որևէ զինատեսակից կրակ չեն արձակել: Իսկ ադրբեջանական քարոզչության կեղծիքն ի հայտ է գալիս հենց ներկայացված երեխայի վերքերի նկարներից, որոնցում երեխայի վերքերը ակնհայտորեն հին են և որևէ կապ չեն կարող ունենալ բեկորային վնասվածքների հետ»:

Минобороны Армении опровергает очередную дезинформацию Азербайджана и предупреждает об ответе на любые провокации 08/08/2017   10:48  |  Лента новостей
Армянская сторона опровергает очередную дезинформацию Азербайджана.
Вечером в понедельник, 7 августа, азербайджанские СМИ распространили дезинформацию, сообщив о том, будто армянские подразделения открыли огонь в направлении азербайджанского села Гаралар, в результате чего ранение получил 13-летний ребенок. Категорически опровергаем данную информацию и предупреждаем азербайджанское военно-политическое руководство, что ни одна провокация не останется без ответа, а вся ответственность ляжет на азербайджанскую сторону”, – написал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в социальной сети Facebook.
Ованнисян сообщил, что накануне вечером и ночью на границе, в целом, было спокойно.
“Армянские подразделения вообще не открывали огня из какого бы то ни было оружия. А ложь азербайджанского агитпропа раскрывается из представленных ими же снимков ребенка с ранениями: на данных фото раны у ребенка старые и затянувшиеся, они не могут иметь какого-либо отношения к осколочным ранениям”, – отметил Арцрун Ованнисян.