Երեկոյան ժամերին, հիմնականում հյուսիսային շրջաններում, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քամու ուժգնացում 06/08/2017   12:51  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում հունիսի 9-ին, 12-13-ը՝ երեկոյան ժամերին, հիմնականում հյուսիսային շրջաններում, 10-11-ը` կեսօրից հետո, շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ:
Օդի ջերմաստիճանը 9-10-ն էապես չի փոխվի, 11-ին կնվազի 2-4 աստիճանով:
Երևանում հունիսի 9-ին, 12-13-ը՝ երեկոյան ժամերին, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 10-11-ը՝ կեսօրից հետո, սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ:

Ближайшие дни в Армении будут дождливыми и ветреными 06/08/2017   13:22  |  Информационная платформа
Дожди с грозами ожидаются в Армении, в основном на севере страны, 9 июня и 12-13 июня вечером, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются также 10-11 июня после полудня в большинстве регионов республики. Во время грозы возможно усиление ветра до 20-25 м/сек., местами возможен град.
Ветер будет юго-западным, со скоростью 3-8 м/сек..  Температура воздуха 9-10 июня не претерпит существенных изменений, а 11 июня - понизится на 2-4 градуса.
В Ереване 9 и 12-13 июня вечером в отдельных районах возможны кратковременные дожди и грозы. 10-11 июня после полудня вновь ожидаются дожди и грозы. Во время грозы возможно усиление ветра до 17-20 м/сек..
14:23 31/05/2017  |  Информационная платформаИюль и август в Армении будут знойными, в ряде областей воздух прогреется до +42 градусов - Суренян