Արցախում 3 զինծառայողի ջրահեղձումից հետո զորամասի հրամանատարը և տեղակալներն աշխատանքից ազատվել են 05/29/2017   14:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 8-ի առավոտյան ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի 3 զինծառայողների ջրահեղձման դեպքից հետո նշված զորամասի հրամանատարն ու երկու տեղակալներն աշխատանքից ազատվել են: Այդ մասին ասել է ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ճանապարհատրասնպորտային պատահարի հետևանքով, զորամասին հարակից ջրամբարում ջրահեղձ են եղել ՊԲ զինծառայողներ Ռուբեն Մնացականի Բարսեղյանը (ծնվ. 1998թ.), Ռաֆայել Արթուրի Բիշարյանը (ծնվ. 1997թ.) և Ռուբեն Հովհաննեսի Մնացականյանը (ծնվ. 1998թ.):
Արտակարգ դեպք Արցախում. երեք զինծառայող ջրահեղձ է եղել
Մեր տեղեկություններով՝ փրկարարները գետում մոտ 9 մետր խորության վրա հայտնաբերել են «ՈՒԱԶ» մակնիշի զինվորական համարանիշերով ավտոմեքենան:

Мовсес Акопян сообщил об увольнении командира и его заместителей после трагического инцидента с тремя военнослужащими в Арцахе 05/29/2017   15:13  |  Лента новостей
Kомандир воинской части и двое его заместителей освобождены от занимаемых должностей после трагического инцидента с тремя военнослужащими, утонувшими в водоеме в Арцахе. Об этом сообщил в беседе с журналистами начальник Генштаба ВС Армении Мовсес Акопян.
Несчастный случай произошел 8 мая в одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных в северном направлении.Автомобиль с военнослужащими упал в водоем в Арцахе, есть погибшиеКак сообщило ранее Минобороны Арцаха, в результате дорожно-транспортного происшествия в прилегающем к военной части водохранилище утонули военнослужащие Армии обороны Рубен Барсегян (1998 года рождения), Рафаел Бишарян (1997 года рождения) и Рубен Мнацаканян (1998 года рождения).
Сотрудники спасательной службы Арцаха в реке, на глубине 9 метров, обнаружили армейский “УАЗ-315195”.