Արտակարգ դեպք Արցախում. երեք զինծառայող ջրահեղձ է եղել 05/08/2017   23:29  |  Արտակարգ պատահարներ
Մայիսի 8-ի առավոտյան ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել դժբախտ պատահար: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը:
Ըստ նախնական տվյալների, ճանապարհատրասնպորտային պատահարի հետևանքով, զորամասին հարակից ջրամբարում ջրահեղձ են եղել ՊԲ զինծառայողներ Ռուբեն Մնացականի Բարսեղյանը (ծնվ. 1998թ.),  Ռաֆայել Արթուրի Բիշարյանը (ծնվ. 1997թ.) և  Ռուբեն Հովհաննեսի Մնացականյանը (ծնվ. 1998թ.): Որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել են Ռուբեն Բարսեղյանի և Ռաֆայել Բիշարյանի մարմինները: Ռուբեն Մնացականյանի ճակատագիրը պարզելու համար որոնողական աշխատանքները շարունակվում են:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Автомобиль с военнослужащими упал в водоем в Арцахе, есть погибшие 05/09/2017   00:42  |  Чрезвычайное просшествие
Несчастный случай произошел 8 мая в одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных в северном направлении, сообщает пресс-служба Министерства обороны Арцаха.
По предварительным данным, в результате дорожно-транспортного происшествия в прилегающем к военной части водохранилище утонули военнослужащие Армии обороны Рубен Барсегян (1998 года рождения), Рафаел Бишарян (1997 года рождения) и Рубен Мнацаканян (1998 года рождения).
В результате поисковых работ обнаружены тела Рубена Барсегяна и Рафаела Бишаряна. Для выяснения судьбы Рубена Мнацаканяна продолжаются поиски.
Министерство обороны Республики Арцах разделяет тяжелую горечь утраты и выражает свою поддержку членам семьи погибших военнослужащих, их родственникам и сослуживцам.
17:11 11/09/2015  |  Чрезвычайное просшествиеТяжело пострадавший в ДТП в Гегаркуникской области майор скончался в ереванской больнице