Ջրատարում հայտնաբերված տղամարդուն սպանե՞լ են 05/01/2017   12:27  |  Քրեական խրոնիկոն
Ապրիլի 28-ին Մեծարենցի փողոցի ջրատարում 74-ամյա թոշակառու տղամարդու դիակի հայտնաբերման փաստով հարուցվել է քրեական գործ:
Դեպքով վերաբերյալ «Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ 74-ամյա տղամարդու մահվան փաստով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ դեպքի օրը տղամարդը տանից դուրս էր եկել ու չէր վերադարձել: Ժամեր անց, երբ նրա դին հայտնաբերել են ջրատարում, ձեռքը կապած է եղել գոտիին:
Մեր տեղեկություններով՝ երբ տղամարդու դին հայտնաբերել են, նրա աջ և ձախ նախաբազուկների դաստակների շրջաններում ներհրված եզրերով կարմրավուն հատվածներ են եղել, իսկ

По факту смерти пенсионера в Ереване возбуждено уголовное дело по статье “Убийство” 05/01/2017   12:49  |  Криминальная хроника
По факту смерти 74-летнего пенсионера, найденного 28 апреля мертвым в водоканале на улице Мецаренца, возбуждено уголовное дело.
Как сообщили "ФактИнфо" в Следственном комитете Армении, дело заведено по части 1 статьи 104(Убийство) УК РА.
Ранее сообщалось, что в день инцидента мужчина вышел из дома и больше не возвращался. Спустя несколько часов его тело было обнаружено в водоканале; рука мужчины была привязана к ремню.
По информации "ФактИнфо", на запястьях мужчины были обнаружены красные пятна, а на ремне для брюк – закрепленные металлические проволоки.