Որ տարածքներում են ստացվել ամենաշատ բողոքները 04/04/2017   12:15  |  Ընտրական իրավունք
Ապրիլի 4-ին՝ ժամը 11։00-ի դրությամբ, ՀՀ քննչական կոմիտեում ստացվել է 224 հաղորդում, որոնք առերևույթ պարունակում են ընտրական իրավունքի խախտման՝ քրեական օրենսգրքով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, ստացված հաղորդումներից 72-ը Երևանում է, 16-ը՝ Գեղարքունիքի, 25-ը՝ Կոտայքի, 17-ը՝ Լոռու, 5-ը՝ Վայոց Ձորի, 16-ը՝ Արագածոտնի, 9-ը՝ Տավուշի, 14-ը՝ Շիրակի, 37-ը՝ Արմավիրի, 2-ը՝ Սյունիքի, 8-ը՝ Արարատի մարզերում և 3-ը՝ Զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում:
Հաղորդումներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ իրականացված անհրաժեշտ դատավարական գործողությունների արդյունքում 6 դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, մեկ նյութ ուղարկվել է դատախազություն՝ ըստ քննչական ենթակայության ՀՔԾ ուղարկելու համար:
Մնացած հաղորդումների կապակցությամբ ՀՀ ՔԿ տարածքային ստորաբաժանումներում նյութերի նախապատրաստումը շարունակվում է։ Բազմակողմանի քննության արդյունքում ձեռք բերված փաստական տվյալների հիման վրա կայացվող դատավարական որոշումների մասին կտեղեկացնենք լրացուցիչ։
10:48 04/04/2017  |  Ընտրական իրավունքԱպրիլի 4-ի ժամը 9-ի դրությամբ ոստիկանությունում գրանցվել է ենթադրյալ ընտրախախտումների վերաբերյալ 540 հաղորդում
18:54 03/04/2017  |  Ընտրական իրավունքՀՔԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում՝ ընտրախախտումների վերաբերյալ ստացված հաղորդումների և ԶԼՄ հրապարակումների հիման վրա
18:16 03/04/2017  |  Ընտրական իրավունքԱպրիլի 3-ի ժամը 17-ի դրությամբ ոստիկանությունում գրանցվել է ենթադրյալ ընտրախախտումների վերաբերյալ 535 հաղորդում

В СК Армении поступило более 220 сообщений о нарушениях на выборах в парламент 04/04/2017   12:49  |  Избирательное право
В Следственный комитет RA по положению на 11։00 4 апреля поступило 224 сообщения, которые, предположительно, содержат признаки состава преступления(нарушения избирательного права), предусмотренного Уголовным кодексом РА.
Как сообщает пресс-служба ведомства, из полученных сообщений 72  поступили в подразделения по Еревану, 16 – по Гегаркуникской, 25 – по Котайкской, 17 – по Лорийской, 5 – по Вайоцдзорской, 16 – по Арагацотнской, 9 – по Тавушской, 14 – по Ширакской, 37 – по Армавирской,  2 – по  Сюникской , 8 – по Араратской областям и три сообщения поступило в Главное военное следственное управление.
В результате процессуальных мер, предпринятых для проверки указанной в сообщениях информации, по шести случаям были возбуждены уголовные дела, материалы по одному делу направлены в прокуратуру для отправки по подследственности в Специальную следственную службу.
Подготовка материалов по остальным 190 сообщениям в территориальных подразделениях СК РА продолжается. О процессуальных решениях, принимаемых на основе добытых в результате всестороннего расследования фактических данных, будет сообщено дополнительно.