ՀՀ գլխավոր դատախազության «Թեժ գծով» ստացվել է 50 ահազանգ 04/03/2017   14:57  |  Ընտրական իրավունք
2017թ.  մարտի  5-ից  մինչև  քվեարկության  օրը  ՀՀ  գլխավոր  դատախազությունում  գործող  «Թեժ  գծով» ստացվել է 50 ահազանգ: Այս մասին տեղեկանում ենք դատախազության պաշտոնական կայքից:
Դրանցից  6-ը, որոնք ստացվել են քվեարկության օրը, իրենց մեջ պարունակել են առերևույթ ընտրական բնույթի հանցագործության հատկանիշներ, սահմանված կարգով ուղարկվել են անհրաժեշտ դատավարական գործողություններ իրականացնելու համար:
Մյուս ահազանգերով քաղաքացիները խնդրել են պարզաբանումներ՝ իրենց ընտրելու իրավունքի իրացման կարգի վերաբերյալ: Քաղաքացիներին տրվել են անհրաժեշտ պարզաբանումներ:

Генпрокуратура Армении огласила число жалоб, поступивших на "горячую линию" в ходе парламентских выборов 04/03/2017   15:41  |  Избирательное право
На телефон "горячей линии" Генеральной прокуратуры в период с 5-го марта с.г. вплоть до дня голосования на выборах в Национальное собрание Армении поступило 50 звонков.
Как сообщает пресс-служба ведомства, Из них шесть сообщений, которые были получены в день голосования, содержат, предположительно,  признаки преступлений против избирательного права. Информация по ним в установленном порядке направлена на проведение соответствующих процессуальных действий.
Другие сигналы касались просьб граждан о разъяснении порядка реализации их избирательного права. Были предоставлены необходимые пояснения.