Պահել ու դաստիարակել եք մեր զավակներին՝ ձեր հմայքով ու գեղեցկությամբ նոր իմաստ ու երանգ հաղորդելով մեր կյանքին. Բակո Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը 03/08/2017   11:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Կանանց միջազգային օրվա` Մարտի 8-ի առթիվ:
Թանկագի՛ն կանայք,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մարտի 8-ի՝ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ:
Դուք իրականացնում եք կարեւոր ու անգնահատելի առաքելություն՝ ձեր ակտիվ մասնակցությունը բերելով մեր հանրապետության կենսագործունեության տարբեր ոլորտներում, հասարակական-քաղաքական կյանքում, ձեր ընտանիքներում:
Տղամարդկանց հետ կողք-կողքի դուք պայքարել եք թշնամու դեմ, կերտել մեր ազատ ու անկախ պետականությունը, պահել ու դաստիարակել մեր զավակներին՝ ձեր հմայքով ու գեղեցկությամբ նոր իմաստ ու երանգ հաղորդելով մեր կյանքին:
Մենք երախտապարտ ենք ձեզ, մեր շատ սիրելի մայրեր ու քույրեր, կանայք ու դուստրեր: Միշտ եղեք առողջ, ուրախ ու երջանիկ: Թող հաջողությունն ուղեկցի ձեզ եւ ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին:
10:51 08/03/2017Մարտի 8՝ կանանց միջազգային օր
10:03 08/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿանայք մնում են ազգի հիմքը կազմող ավանդական ընտանիքի հենասյունը. ՀՀ Նախագահի ուղերձը՝ կանանց տոնի առթիվ

Бако Саакян женщинам Арцаха: бок о бок с мужчинами вы боролись с врагом, создавали нашу свободную и независимую государственность 03/08/2017   11:27  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян сегодня, 8 марта, направил поздравительное послание по случаю Международного женского дня. Текст послания приводит пресс-служба президента НКР:
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с Международным женским днем!
Вы осуществляете важную и неоценимую миссию, активно участвуя в разных сферах жизнедеятельности нашей республики, в общественно-политической жизни и окружая заботой ваши семьи. Бок о бок с мужчинами вы боролись с врагом, создавали нашу свободную и независимую государственность, растили и воспитывали наших детей, придавая своей красотой и обаянием новый смысл нашей жизни и добавляя в нее яркие краски.
Мы признательны вам, любимые наши матери и сестры, жены и дочери. Будьте всегда здоровы, радостны и счастливы! Пусть успех сопутствует вам и всем вашим родным и близким!”