Հայկական ստորաբաժանումները պատժիչ գործողություններ են իրականացրել. հակառակորդը ունեցել է ևս 4 կորուստ 12/30/2016   14:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում, որտեղ մասնավորապես ասվում է.
Այս գիշեր տեղի է ունեցել նախօրեի ադրբեջանական սադրանքի տրամաբանական զարգացումը. հայկական ստորաբաժանումները պատժիչ գործողություններ են իրականացրել, ինչի արդյունքում հակառակորդը ունեցել է ևս 4 կորուստ:
Հիշեցնեմ, որ դեկտեմբերի 29-ի առավոտյան, Տավուշի մարզի Չինարի գյուղից հարավ-արևելք տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ էր նախաձեռնել, ինչի հետևանքով ունեցել էր մինչև 7 զոհ: Փաստացի՝ հակառակորդի արկածախնդրությանը, երկու օրվա ընթացքում, զոհ է գնացել ավելի քան մեկ տասնյակ ադրբեջանցի զինվորական: Ավելացնեմ, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը մի քանի անգամ հաստատել է, որ իր տրամադրության տակ ունի անհերքելի ապացույցներ՝ ադրբեջանական կողմի մեծ կորուստների վերաբերյալ:

Армянские подразделения ночью провели карательную операцию, в результате которой Азербайджан потерял еще четверых солдат 12/30/2016   14:43  |  Лента новостей
Армянские подразделения в ночь на 30-e декабря провели карательную операцию, в результате которой Азербайджан потерял еще четверых военнослужащих, сообщил пресс-секретарь армянского оборонного ведомства Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook.
“Этой ночью имело место логическое продолжение вчерашней азербайджанской провокации: армянские подразделения предприняли карательные действия, в результате чего потери противника составили еще четыре человека”, - написал Арцрун Ованнисян.
Он напомнил, что утром 29-го декабря азербайджанские ВС предприняли попытку диверсионной вылазки в направлении армянских постов, дислоцированных юго-восточнее села Чинари, в результате чего потеряли семерых военнослужащих.
“Фактически, жертвами авантюризма противника за два дня стали свыше десятка азербайджанских солдат. Добавлю, что Министерство обороны Армении несколько раз подтверждало, что располагает  неопровержимыми доказательствами больших потерь, понесенных  азербайджанской стороной", - сказал Ованнисян.