Նախկին օրենքով գողը դաժան ծեծի է ենթարկվել 12/24/2016   01:19  |  Քրեական խրոնիկոն
Прайм Крайм-ին հայտնի է դարձել, որ օրերս 27-ամյա նախկին օրենքով գող Լաշա Բարաթելիի մասնակցությամբ, ով քրեական միջավայրում առավել հայտնի է որպես Չիա («Որդ»), Թուրքիայում տեղի է ունեցել հերթական ձեռնամարտով ռազբորկան:
Չիային «նեղացնողների» թվում նշում են Ռեզոյին, Ջեյրանին, Չուտոյին և Էնցոյին՝ նրան ոչ բարեկամական խմբավորման գողերին:
Բացի երկպառակչական պատերազմների ընթացքում կուտակված բացասական քարմայից, Բարաթելիին «ներկայացրել են» Թբիլիսիի քննչական մեկուսարանում կալանավոր, օրենքով գող, նրա ամենամոտիկ ընկեր ու զինակից Մինդիա Հորաձեի կնոջ հետ անառակությունը:
Գործակալության տվյալներով, ինքը՝ Բարաթելին, լքել է տխրահռչակ մեկուսարանի պատերը մի փոքր ավելի, քան մեկ ամիս առաջ՝ ազատվելով հենց դատարանի դահլիճում: Չնայած վրացական իշխանությունների՝ օրենքով գողերի հետ փոխհարաբերությունների ջերմացմանը, արդարացման դատավճռի հրապարակման օրը Չիան արտաքսվել էր Թուրքիա: Չի բացառվում, որ օտարության մեջ բաղձալի հասցեն (մոռանալով Ցիցիայի դառը փորձի մասին) Լաշային շշնջացել է ինքը՝ Մինդիան:
Ինչպես էլ որ եղած լիներ, Լաշայի հետ հանդիպման ժամանակ «թուրքերը» մատչելի ձևով ասել են ամենը, ինչ որ մտածում են նրա ոչ բարեպաշտ արարքի մասին: Նրանց կարծիքով, հիշելով, թե հենց Մինդիա Լավասօղլին բնութագրել է Լաշային հավաքույթի ժամանակ իրեն՝ Չիային, «ոչ թե գողական ընտանիք, այլև տուն թողնել չէր կարելի»:
Թերևս, այդ բարոյախոսության մեջ վերջին խոսքը պատկանում է խաբված ամուսնուն:
15:30 22/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԻնչու էր սպանված «օրենքով գողը» հետաքրքրել իտալացիներին
22:21 20/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանվել է էստոնական մաֆիայի առաջնորդը
11:24 16/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱրտյոմ Առաքելյանը զրկվել է «օրենքով գողի» տիտղոսից, ծեծվել
23:33 11/03/2015  |  Միջազգային լրահոսՀունաստանում դադարեցվել են վերջերս թագադրված վրացի «օրենքով գողի» լիազորությունները
23:44 06/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԵրկու հայազգի` Խախոլ Արմենը եւ Արտյոմ Լիպեցկին, զրկվել են «օրենքով գողի» կարգավիճակից
23:15 03/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոն«Արագության» ծարավը. «օրենքով գող» Պացան բռնվել է նարկոորջում
23:13 26/02/2015  |  Միջազգային լրահոս«Օրենքով գողերի» ճաշկերույթն ավարտվել է նրանցից մեկի սպանությամբ, եւս մեկը հայտնվել է հիվանդանոցում
23:40 22/02/2015  |  Քրեական խրոնիկոն Նորագյուղցի Ավետի տղան՝ Սևոն, Մոսկվայում նորից կարգվեց օրենքով գող. shamshyan

В Турции избит бывший вор в «законе» 12/24/2016   09:06  |  Криминальная хроника
Как стало известно ИА «Прайм Крайм», на днях в Турции произошла очередная рукопашная разборка с участием 27-летнего Лаши Баратели, бывшего вора «в законе», более известного в криминальной среде, как Чиа («Червь»).
«Обидчиками» Чиа называют Резо, Джейрана, Чуто и Энцо - воров из недружественной ему группировки.
“Помимо негативной кармы, накопленной в ходе междоусобных войн, Баратели «предъявили» недавний адюльтер с женой вора «в законе» Миндии Горадзе, его ближайшего друга и соратника, заключенного СИЗО-7 Тбилиси”, - пишет издание.
По данным СМИ, сам Баратели покинул стены печально известного изолятора чуть более месяца назад, освободившись прямо из зала суда. Несмотря на потепление взаимоотношений грузинских властей с ворами «в законе», в день оглашения оправдательного приговора Чиа был депортирован в Турцию.
“Не исключено, что заветный адресок на чужбине, (забыв про горький опыт Цицки), Лаше нашептал сам Миндия. Как бы то ни было, при встрече с Лашей «турки» в доступной форме высказали все, что думают о его неблагочестивом поступке. По их мнению, и, памятуя о том, что именно Миндия Лавасоглы охарактеризовывал Лашу на сходке, его, Чию, «не то, что в воровскую семью, домой пускать было нельзя». Впрочем, последнее слово в этом нравоучении останется за обманутым мужем”, - пишет ИА «Прайм Крайм».
13:44 20/12/2016  |  Криминальная хроника“Авторитетный” армянский экс-спортсмен Акоп Меликсетян по прозвищу Рыжий задержан в Москве
14:57 10/12/2016  |  Криминальная хроника"Вор в законе" Давид Герлиани, он же Дато Сван, освобожден в зале суда в Грузии
15:45 29/11/2016  |  Криминальная хроникаВласти Испании задержали около 50 членов грузинской группировки и выдали ордер на арест вора в законе по кличке "Спартак"
10:58 23/11/2016  |  Криминальная хроникаУмер бывший грузинский «вор в законе» Тамаз Руставский
09:56 19/11/2016  |  Криминальная хроникаВ Москве убит “вор в законе”
10:30 12/11/2016  |  Криминальная хроника«Воры в законе» выбирают нового босса
14:24 27/10/2016  |  Криминальная хроникаФиктивно женившегося на россиянке вора в законе Ику Мартвильского выдворят из РФ
09:59 25/10/2016  |  Криминальная хроникаВ Москве задержали вора в законе, "развенчанного" Шакро Молодым
09:12 20/10/2016  |  Криминальная хроникаСын криминального авторитета Николая Трояна убит в Новоуральске