Մերձմոսկվայում ձերբակալվել է «օրենքով գող» Չերմենը (տեսանյութ) 05/14/2014   18:22  |  Քրեական խրոնիկոն
Մերձմոսկվայի քրեական հետախուզության աշխատակիցները Սոլնեչնոգորսկում ձերբակալել են 53-ամյա «օրենքով գող» Թամազ Գոգոլաձեին, ով քրեական աշխարհում հայտնի է Չերմեն մականունով:
Քրեական հեղինակությունը ձերբակալվել է կարճատև հետապնդումից հետո, քանի որ նա հրաժարվել էր ենթարկվել ճանապարհային ոստիկանության պահանջներին և չի կանգնեցրել  մեքենան:
Արդյունքում, նա ենթարկվել է անձնական զննության, որի ժամանակ նրա մոտ հայտնաբերվել է 2.6 գրամ մետադոն տեսակի թմրամիջոց: Բազմիցս դատապարտված, ծնունդով Ռուսթավի քաղաքից Թամազը համարվում է «հունական» գողերի  խմբավորման անդամ, որոնք արմատավորվել են Հունաստանու և համախմբվել առավել ազդեցիկ «օրենքով գող» Լաշա Շուշանաշվիլիի շուրջ:
15:57 28/01/2013  |  Միջազգային լրահոսՄահացել է հերթական «օրենքով գողը»` Մաֆիա մականվամբ
20:08 23/01/2013  |  ՎերլուծություններՆոր թե հին, սակայն քրեական հեղինակությանն ընդդիմացողը պետությունն է

Руставский “вор в законе” Тамаз Гоголадзе, он же Чермен, задержан в Подмосковье 05/14/2014   17:36  |  Криминальная хроника
Как сообщает ИА «Прайм Крайм», 7 мая в Солнечногорском районе сотрудниками подмосковного угрозыска был задержан 53-летний «вор в законе» Тамаз Гоголадзе, более известный в преступных кругах как Чермен. Криминального генерала схватили в результате короткой погони после того, как он на своем «фрилэндере» проигнорировал требование сотрудников ГАИ остановиться. Впоследствии при личном досмотре у «вора в законе» было обнаружено и изъято 2,6 г метадона, что соответствует особо крупному размеру. На следующий день Гоголадзе по решению суда был заключен под стражу.
По данным СМИ, ранее неоднократно судимый уроженец Рустави Тамаз Гоголадзе принадлежит к группировке так называемых «греческих» воров, которые обосновались в Греции вокруг наиболее влиятельного руставского «вора в законе» Лаши Шушанашвили.