Ռուբեն Հայրապետյանն անհասկացող է անվանել սպորտի նախարարին 11/17/2016   14:05  |  Մարզական
ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը պատասխանել է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանի՝ 2016թ. նոյեմբերի 4-ին մեդիայի ներկայացուցիչների հետ զրույցի ժամանակ հնչեցրած մտքերին.
«Ափսոսում եմ, որ ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար պարոն Ռոստոմյանն այդպես էլ չհասկացավ ասածներիս խորհուրդը և, ձևանալով Օլիմպիական Խարտիայի «մեծագույն» մասնագետ, բերեց խնդրո առարկայի հետ բացարձակապես ընդհանրություն չունեցող օրինակ` մեկ անգամ ևս ապացուցելով, որ, միգուցե, ավելի լավ է զբաղվի իր առաջին մասնագիտությամբ – ո՞վ գիտի՝ հնարավոր է և հաջողությամբ:
Շատ ավելի ափսոսում եմ, որ միայն «նախարարական» երկրորդ փորձից «մեծագույն» մասնագետը հասկացավ, որ պետք է զբաղվի բոլոր մարզաձևերով՝ ներառյալ ֆուտբոլը, բայց, ավաղ, դեռևս չի հասցրել հասկանալ, որ խոսքը կազմակերպված և պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլի մասին չէ, առավել ևս՝ ֆուտբոլի հավաքականի, նրա մարզչի և այլն:
Հարկ չհամարելով երկար անդրադառնալ «մեծագույն» մասնագետի «հանճարեղ» մտքերին՝ միայն նշեմ, որ վերջին 10-13 տարիների ընթացքում ՖԻՖԱ-ն 24 անգամ տարբեր ժամկետներով որակազրկել և զանազան պատժամիջոցներ է կիրառել անդամ ֆեդերացիաների նկատմամբ՝ տվյալ երկրում պետության կամ երրորդ կողմի կողմից ֆեդերացիաների գործունեությանը միջամտելու պատճառով»:
18:45 04/11/2016  |  ՄարզականՀրաչյա Ռոստոմյանը պատասխանել է Ռուբեն Հայրապետյանին
14:50 03/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Հայրապետյանն իր հրաժարականի մասին
00:17 30/10/2016  |  ՄարզականՌուբեն Հայրապետյան. Հայաստանի հավաքականից ակնկալում եմ փայլուն խաղ
15:55 29/10/2016  |  ՄարզականՌուբեն Հայրապետյանը խոսել է Հենրիխ Մխիթարյանի հետ
09:15 29/03/2016  |  ՄամուլՀՖՖ նախագահի ճակատագիրը որոշվելու է 2017-ի գարնանը կայանալիք Աժ ընտրություններում. «Ժողովուրդ»
21:20 26/11/2015  |  ՄարզականՀայ ամենացածրակարգ մասնագետն էլ արտասահմանցի մարզչից լավ տարբերակ է. ՀՖՖ նախագահ
09:37 28/10/2015  |  ՄամուլՀայաստան-Ալբանիա խաղի ծախված լինելը կպարզեն իրավապահները. «Ժողովուրդ»
17:50 26/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրիկ Խաչատրյանի մասին՝ ֆիլմ, Ռուբեն Հայրապետյանի մասին՝ թրիլլեր. Առաջարկը՝ Արամ Մանուկյանի

Рубен Айрапетян: Глава Минспорта Армении еще раз доказал, что ему лучше вернуться к своей первой профессии 11/17/2016   16:19  |  Спорт
Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян ответил на высказывания министра спорта и по делам молодежи РА Грачья Ростомяна, озвученные в беседе с журналистами 4 ноября 2016 года. Об этом сообщается на официальном сайте ФФА.
“Сожалею, что министр спорта и по делам молодежи Армении Грачья Ростомян так и не понял сути моих высказываний и, прикидываясь “величайшим” специалистом Олимпийской хартии, привел не имеющий абсолютно никакого отношения к обсуждаемому вопросу пример, еще раз доказав, что, возможно, ему лучше вернуться к своей первой профессии”, – сказал Рубен Айрапетян.
Рубен Айрапетян напомнил, что за последние 10-13 лет ФИФА 24 раза на различные сроки дисквалифицировала или применила различные санкции в отношении федераций по причине вмешательства в их деятельность государства или третьих лиц.
Как передавали ранее СМИ, министр спорта и по делам молодежи Армении Грачья Ростоямн заявил, что не может не реагировать, если видит проблемы в футболе или в каком-то другом виде спорта.
Он отметил, что очень гордиться своей первой профессией, и никаких комплексов по этому поводу у него нет.
“Я работал стоматологом, два года проработал в селе Агарак Арагацотнской области, я преподавал в Ереванском государственном медицинском университете, а затем окончил институт физической культуры", - отметил Ростомян.