Նալբանդյանը Ավստրիայի արտգործնախարարին է ներկայացրել ԼՂ կարգավորմանն ուղղված Հայաստանի ջանքերը 09/20/2016   11:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 19-ին աշխատանքային այցով Նյու Յորքում գտնվող ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Ավստրիայի արտգործնախարար Սեբաստիան Կուրցի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սեբաստիան Կուրցը մտքեր փոխանակեցին երկկողմ հարաբերությունների տարբեր հարցերի շուրջ, քննարկեցին համագործակցության ընդլայնման, միջազգային կառույցների շրջանակներում փոխգործակցության սերտացման ուղիները:
2017թ. ԵԱՀԿ-ում ավստրիական նախագահության նախապատրաստման համատեքստում Սեբաստիան Կուրցը Էդվարդ Նալբանդյանին ներկայացրեց Ավստրիայի առաջնահերթությունները և դրանց իրագործման նպատակով ծրագրվող քայլերը։
Ավստրիայի արտգործնախարարի խնդրանքով Էդվարդ Նալբանդյանը տեղեկացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ հանգուցալուծումն առաջ մղելու ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և Հայաստանի ջանքերի մասին:
11:22 28/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՉնայած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի եռանախագահների բազմաթիվ կոչերին և հորդորներին՝ Բաքուն չի հրաժարվում իր ապակառուցողական կեցվածքից և սադրանքներից
11:03 28/09/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԷդվարդ Նալբանդյանը շարունակում է հանդիպումները Նյու Յորքում
15:02 26/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԵռանախագահների ներկայությամբ ՀՀ ԱԳ նախարարը նախատել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարարին
08:30 26/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի արտգործնախարարը մասնակցում է ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 70-րդ նստաշրջանին

Эдвард Налбандян и Себастьян Курц обсудили пути активизации армяно-австрийского взаимодействия в рамках международных структур 09/20/2016   13:44  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Нью-Йорке и.о. министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с главой МИД Австрии Себастьяном Курцем. Об этом сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
Эдвард Налбандян и Себастьян Курц обменялись мнениями по поводу различных вопросов повестки дня двусторонних отношений, обсудили пути расширения сотрудничества, активизации взаимодействия в рамках международных структур.
Австрия в 2017 году принимает у Германии председательство в ОБСЕ. В данном контексте Себастьян Курц представил Эдварду Налбандяну приоритеты Австрии и планируемые в направлении их реализации шаги.
По просьбе главы МИД Австрии Эдвард Налбандян представил усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ по продвижению мирного урегулирования карабахской проблемы.