Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 225 կրակոց 09/16/2016   09:14  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Սեպտեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 20 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 225 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել հրադադարի ռեժիմին և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана за ночь произвели по армянским позициям около 225 выстрелов – Минобороны НКР 09/16/2016 09:26 | Карабахский конфликт
В ночь на 16 сентября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня более 20 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 225 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
“Передовые части Армии обороны соблюдали режим перемирия, продолжая уверенно осуществлять надежную оборону боевых позиций”, - отмечается в сообщении.