Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1400 կրակոց 09/12/2016   10:53  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Սեպտեմբերի 11-ի լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 80 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1400 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն` միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

За минувшую ночь ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 80 раз – Минобороны НКР 09/12/2016   11:02  |  Карабахский конфликт
В ночь на 12 сентября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушил режим прекращения огня порядка 80 раз, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
За это время противник произвел по армянским позициям более 1400 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
“Передовые части Армии обороны продолжают уверенно осуществлять надежную оборону боевых позиций, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости”, - отмечается в сообщении.