Բակո Սահակյանն այցելել է Հադրութի շրջան 08/03/2016   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ Տող գյուղի մոտակայքում երկրի ղեկավարը խորհրդակցություն է հրավիրել Հադրութի շրջվարչակազմի եւ համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ՝ նվիրված 2016 թվականի հացահատիկային մշակաբույսերի բերքահավաքի ընթացքին:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ այս տարի շրջանում հացահատիկային մշակաբույսերի համախառն բերքի ծավալը գերազանցում է վերջին 8 տարվա ցուցանիշները:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել քննարկված խնդիրների պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ հավելելով, որ շրջանում առկա են բավարար պայմաններ հետեւողականորեն բարձրացնելու ե՛ւ համախառն բերքի, ե՛ւ բերքատվության ցուցանիշները:
Նույն օրը Նախագահն այցելել է «Ազատ հայրենիք» կուսակցության կողմից կազմակերպված «Հայրենիք» երիտասարդական ճամբար, հանդիպել երիտասարդների հետ եւ ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում զրույց ունեցել տարբեր թեմաների շուրջ: Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման ճամբարների նշանակությունը երիտասարդների հայեցի դաստիարակության եւ հայրենիքը ճանաչելու տեսանկյուններից:

Президент НКР посетил Гадрутский район 08/03/2016   13:17  |  Лента новостей
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в окрестностях села Тог глава государства созвал совещание с участием руководителей гадрутской районной администрации и общин, посвященное ходу сбора урожая зерновых культур в 2016 году.
Президент с удовлетворением отметил, что в нынешнем году объем валового урожая зерновых культур превышает показатели последних восьми лет.
Бако Саакян дал конкретные поручения по надлежащему решению обсужденных вопросов, добавив, что в районе имеются достаточные условия для повышения показателей как валового урожая, так и урожайности.
В тот же день президент посетил молодежный лагерь "Родина", организованный партией "Свободная родина", встретился с представителями молодежи и побеседовал с ними на разные темы в теплой и непосредственной атмосфере.
Глава государства отметил важность подобных лагерей в плане патриотичного воспитания молодежи и ознакомления с родиной.