Խանդի հողի վրա դանակահարել է համագյուղացուն 07/07/2016   12:45  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժնում ավարտվել է Լոռու մարզի բնակչի առողջությանը դիտավորությամբ ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը: Նախաքննությամբ պարզվել է, որ տղամարդուն մարմնական վնասը պատճառվել է անձնական հարցերի շուրջ տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ։
Նախնական քննությամբ բավարար ապացույցներ են ձեռք բերվել առ այն, որ Լոռու մարզի 58-ամյա բնակիչը համագյուղացուն կասկածել է իր կնոջ հետ ինտիմ հարաբերություններ ունենալու մեջ։ Խանդի հողի վրա վրեժ լուծելու նպատակով 2016 թվականի հունվարի 28-ին՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, 58-ամյա տղամարդն իր տան բակ է կանչել համագյուղացուն, ապա պարզաբանումներ ստանալու համար վերջինիս ավտոմեքենայով դուրս եկել գյուղից: Ճանապարհին՝ ավտոմեքենայի ընթացքի ժամանակ, նրանց միջև վիճաբանություն է սկսվել, որի ընթացքում 58-ամյա տղամարդը, գտնվելով ավտոմեքենայի հետնամասում, իր հետ նախապես վերցրած դանակով հարվածել է համագյուղացու աջ բազկին: Վիճաբանությունը շարունակվել է նաև ավտոմեքենայից իջնելուց հետո, և նույն դանակով մեկական անգամ հարվածել է նաև համագյուղացու աջ ազդրի և աջ նստատեղի շրջաններին։ Պատճառված մարմնական վնասվածքները, դատաբժշկական փորձաքննությամբ, գնահատվել են ծանր։
Ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ 58-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին:

Лорийский “Отелло” тяжело ранил односельчанина из-за подозрений в интимной связи со своей женой 07/07/2016   13:54  |  Криминальная хроника
Житель Лорийской области Армении  тяжело ранил ножом односельчанина, которого заподозрил в интимной связи со своей женой.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, следствием было установлено, что мужчина получил ранения в ходе ссоры, вспыхнувшей из-за вопросов личного характера.
Как отмечается в сообщении, в ходе предварительного следствия получено достаточно доказательств того, что 58-летний житель Лорийской области заподозрил односельчанина в  интимной связи со своей женой. Мужчина, задумав на почве ревности отомстить односельчанину, 28-го января с.г. в 17:00 позвал последнего к себе во двор, а затем с целью выяснения отношений выехал с ним на его автомобиле за пределы села. По дороге, когда машина была на ходу, между ними вспыхнула ссора, во время которой сидевший на заднем сидении автомобиля 58-летний мужчина ударил односельчанина заранее прихваченным с собой ножом в правую руку. Потасовка продолжилась и после того, как они вышли из автомобиля. 58-летний мужчина тем же ножом нанес односельчанину один удар в правое бедро и еще один удар в область правой ягодицы. Нанесенные телесные повреждения, согласно судмедэкспертизе, оценены как тяжелые.
По совокупности добытых доказательств 58-летнему мужчине предъявлено обвинение по части 1 статьи 112( Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Предварительное следствие по делу завершено. Уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд общей юрисдикции Лорийской области.