Էդվարդ Նալբանդյանը հունիսի սկզբին կհանդիպի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ 05/26/2016   15:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հունիսի սկզբին հանդիպում կունենա Մինսկի խմբի համանախագահերի հետ:
Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նախարարն այս մասին հայտարարեց Ազգային ժողովի հանձնաժողովների համատեղ նիստին 2015-ի բյուջեի կատարողականը ներկայացնելուց հետո պատգամավորների հարցերին պատասխանելիս:
«Նախատեսվում են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների առանձին հանդիպումները Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հետ»,-ասաց նախարարը` նշելով, որ դրանց ժամանակ կքննարկվեն պայմանավորվածությունները, որոնք ձեռք էին բերվել Վիեննայի հանդիպմանը և արտացոլվել հայտարարության մեջ:

Глава МИД Армении в начале июня встретится с сопредседателями МГ ОБСЕ 05/26/2016   16:30  |  Карабахский конфликт
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян в начале июня встретится с сопредседателями Минской группы ОБСЕ по карабахскому урегулированию.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщил глава МИД Армении в четверг в ходе обсуждения отчета по выполняемости госбюджета за 2015 год в парламентских комиссиях.
“Планируются отдельные встречи сопредседателей МГ ОБСЕ с главами внешнеполитических ведомств Армении и Азербайджана”, - проинформировал министр. Он также отметил, что в ходе этих встреч будут обсуждаться договоренности, достигнутые в Вене и нашедшие отражение в заявлении.