24-ամյա երիտասարդը հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն 05/18/2016   13:32  |  Քրեական խրոնիկոն
2016թ. մայիսի 17-ին` ժամը 18:20-ին, «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ ձախ ազդրի ներսային հատվածի և որովայնի երկկողմանի հրազենային վնասվածքներով բժշկական կենտրոն է ընդունվել Տարոն Կարենի Մադաթյանը (ծնվ. 1992թ.):
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նույն օրը ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով, իսկ նախաքննության կատարումը հանձնարարվել է քննչական խմբին:
Պարզվել է դեպքի վայրը, որի զննության արդյունքում հայտնաբերվել է 9մմ տրամաչափի մեկ պարկուճ:
Հարցաքննվել են դեպքի վայրին հարակից տների բնակիչները, տուժողի ընկերները, առգրավվել դեպքի վայրի հարևանությամբ գործող ավտոտեխսպասարկման կետի տեախցիկների տեսագրությունները:
Նշանակվել են դատաբժշկական, դատակենսաբանական, դատատեսաձայնագրային և դատաձգաբանական փորձաքննություններ:
Նախաքննությունը շարունակվում է, կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Молодой парень госпитализирован с огнестрельными ранениями в одну из ереванских клиник 05/18/2016   14:55  |  Криминальная хроника
17-го мая в 18:20 из ереванского медцентра “Астхик” поступила информация о том, что к ним с огнестрельными ранениями левого бедра и живота был доставлен Тарон Мадатян 1992 года рождения.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, в тот же день следственным отделом по административному району Малатия-Себастия следственного управления СК Армении по городу Ереван было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 34-104(Покушение на убийство) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК Армении. Производство предварительного следствия поручено следственной группе.
Установлено место происшествия, при осмотре которого обнаружена одна гильза калибра 9мм.
Допрошены жильцы прилегающих к месту инцидента домов, друзья потерпевшего, изъяты записи с камер видеонаблюдения, установленных в действующем по соседству автосервисе.
Назначены судебно-медицинская, судебно-биологическая, судебная видеофоноскопическая и судебно-баллистическая экспертизы.
"Предварительное следствие продолжается, проводятся необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего и обнаружение предполагаемого преступника', - отмечается в сообщении.