Հակառակորդը խոշոր տրամաչափի դիպուկահար զենքերից և ականանետից խախտել է կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը 04/20/2016   08:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ առաջնային գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, խոշոր տրամաչափի դիպուկահար զենքերից և 60 միլիմետրանոց ականանետից (1 արկ) կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 50 անգամ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Азербайджан более 50 раз нарушил договоренность о прекращения огня - Минобороны НКР 04/20/2016   09:50  |  Лента новостей
В ночь с 19-го на 20-е апреля оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил не претерпела без изменений, передает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник более 50-ти раз нарушил договоренность о прекращении огня по всей протяженности передовой, ведя обстрел, в основном, из стрелкового оружия различных калибров, крупнокалиберного снайперского оружия, также из 60-миллиметрового миномета (1 снаряд).
"Передовые подразделения Армии обороны контролируют оперативно-боевую ситуацию и продолжают уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи", - говорится в сообщении.