ՀՀԿ-ՀՅԴ ամուսնությունը, Արամ Մանուկյանի կարծիքով, անպտուղ է 02/26/2016   13:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արամ Մանուկյանը ՀՀԿ-ՀՅԴ հուշագիրն ընթերցել է հեգնանքով: Այս մասին ՀԱԿ խմբակցության քարտուղարն այսօր հայտարարեց ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ:
«Ոչ մեկը լուրջ չէ` ո՛չ այդ փաստաթուղթը, ո՛չ իրենց ասածները, ո՛չ այդ կոալիցիան,- ասաց Արամ Մանուկյանը,- Եթե ուզում եք իրականությունն իմանալ, դուրս եկեք փողոց, մարդկանց հարցրեք, թե ինչ են մտածում այդ ամուսնության մասին»:
Իսկ համագործակցությանը լուրջ չվերաբերվելու պատճառը նախկինում ունեցած փորձն է: Ըստ Արամ Մանուկյանի` եթե այդ ամուսնությունից սերունդ ծնվեր, առաջին ամուսնությունից կծնվեր:
«Այդ քաղաքական ամուսնությունից ենթադրվում էր, որ նոր սերունդ պետք է ծնվեր, սակայն երկուսն էլ ծերացած են»,- ասաց պատգամավորը:
Ինչ վերաբերում է պաշտոնների փոխանակությանը, ապա Արամ Մանուկյանի համար մութ է մնացել` ինչպե՞ս է որոշվել, թե հատկապես ո՞ր պաշտոնները պետք է հանձնվեն ՀՅԴ-ին:
«Աշխատանքից ազատվեցին այն պաշտոնյաները, ովքեր վա՞տ էին աշխատում, թե՞ ՀՅԴ-ն մատը դրեց այդ պաշտոնների վրա ու ասաց. այս խաղալիքն եմ ուզում»,- ասաց ՀԱԿ խմբակցության քարտուղարը:

Депутат от оппозиционного АНК “забраковал” политический союз РПА и АРФД, назвав его “бесплодным” 02/26/2016   13:42  |  Лента новостей
Секретарь парламентской фракции оппозиционного Армянского национального конгресса Арам Манукян читал подписанный между правящей Республиканской партией Армении и АРФ “Дашнакцутюн” меморандум с иронией.
“Ни этот документ, ни высказывания, ни эта коалиция не представляют из себя ничего серьезного”, - сказал Арам Манукян.
“Если хотите узнать правду, выйдите на улицу, спросите людей, что они думают об этом “браке” - добавил он.
По словам Манукяна, если бы этот союз давал плоды, то они уже бы появились от “первого брака”.
“Предполагалось, что от этого политического брака должно было родиться новое поколение, однако они слишком стары для этого”, - сказал он.
Что касается раздачи должностей, то для Арама Манукяна остались тайной критерии принятия подобного решения.
“Свои посты покинули те чиновники, которые плохо справлялись со своими обязанностями или по мановению руки АРФД, заявившей о своем желании заполучить игрушку?”, - предположил секретарь фракции АНК.
12:39 26/02/2016  |  Актуальная темаОтставные министры из правящей РПА не останутся без дела – Ваграм Багдасарян