ՀՅԴ-ում պաշտոնների համար պայքար չի եղել. Լևոն Մկրտչյան 02/25/2016   15:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Կուսակցության ներսում պաշտոնների համար պայքար չի եղել և չի լինի»,- այսօր պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ ասաց Կրթության և գիտության նորանշանակ նախարար Լևոն Մկրտչյանը՝ հավելելով, որ եղել են միայն քննարկումներ։
Լևոն Մկրտչյանն այսօր հրաժարվեց խոսել ոլորտի խնդիրների մասին՝ երկու շաբաթ ժամանակ խնդրելով լրագրողներից։
Լրագրողների հարցին, թե ինչպես կվարվի դպրոցների՝ ՀՀԿ-ական տնօրենների հետ, որոնք այսօր կրթության ոլորտում մեծամասնություն են, ասաց, որ իր համար առաջնայինը պրոֆեսիոնալիզմն է։
«Եթե մարդը ճիշտ տեղում է, երկրորդական է նրա կուսակցական ու այլ պատկանելությունը»,- ասաց Լևոն Մկրտչյանը՝ ընդգծելով, որ կփորձի դպրոցները հնարավորինս զերծ պահել ընտրական գործընթացներից:

Левон Мкртчян: Внутрипартийной борьбы в АРФД за должности не было 02/25/2016   15:55  |  Лента новостей
Внутрипартийной борьбы в АРФ “Дашнакцутюн” за министерские и губернаторские посты не было и не будет, заявил министр образования и науки Армении Левон Мкртчян.
По его словам, имели место лишь обсуждения вокруг этого вопроса.
Левон Мкртчян отказался сегодня говорить о существующих в курируемой теперь им сфере проблемах, попросив журналистов предоставить ему две недели на ознакомление.
На вопрос журналистов о том, как он поступит с директорами школ, подавляющее большинство которых представители правящей Республиканской партии Армении(РПА), Мкртчян отметил, что для него приоритетом является профессионализм.
“Если человек на своем месте, то его партийная принадлежность – это дело второстепенной важности”, - сказал Левон Мкртчян, подчеркнув, что попытается оградить школы от избирательных процессов.