Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանն ու նրա որդին ծեծե՞լ են բռնցքամարտի հայտնի մարզչին 02/17/2016   12:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գյումրիում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը, նրա որդի Սպարտակն իրենց թիկնապահների հետ ծեծի են ենթարկել մի խումբ գյումրեցիների, որոնց թվում է նաև բռնցքամարտի ճանաչված մարզիչ Գարիկ Բաղդասարյանը:
«Փաստինֆո»-ին հայտնի է դարձել, որ փետրվարի 11-ին Սպարտակ Ղուկասյանն իր ընկերոջ` Պատվական Մադոյանի հետ Գյումրիի Ռուսթավելու փողոցում գտնվող «Հրաշքների աշխարհ» մանկական սրճարանում վիճաբանել է բռնցքամարտի ճանաչված մարզիչ Գարիկ Բաղդասարյանի ու նրա ընկերոջ հետ և մահակներով ծեծի ենթարկել նրանց:
Դրանից հետ, նույն օրը՝ գիշերը, բռնցքամարտի մարզիչ Գարիկ Բաղդասարյանը գնացել է Վարդան Ղուկասյանի գրասենյակ, որտեղ դարձյալ վիճաբանություն է տեղի ունեցել, որի ժամանակ Վարդան Ղուկասյանի թիկնապահները դարձյալ ծեծի են ենթարկել մարզչին:
Բայց միջադեպն այսքանով էլ չի ավարտվել: Նույն օրը նախկին քաղաքապետն ու նրա որդին ծեծի են ենթարկել ևս երեք գյումրեցիների:
12:36 18/03/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍպարտակ Ղուկասյանի գործով փորձաքննության նշանակումը քննությունը ձգձգելու նպատակ է հետապնդում. Հայկ Ալումյան

Экс-мэр Гюмри Вардан Гукасян и его сын избили известного тренера по боксу? 02/17/2016   12:42  |  Лента новостей
Согласно муссируемым в Гюмри слухам, бывший мэр города Вардан Гукасян и его сын Спартак вместе со своими телохранителями подвергли избиению группу гюмрийцев, в числе которых был также известный тренер по боксу Гарик Багдасарян.
Как стало известно “ФактИнфо”, инцидент произошел 11 февраля в детском кафе “Мир сказок”, расположенном на улице Руставели в Гюмри.
Спартак Гукасян и его друг Патвакан Мадоян повздорили с тренером по боксу Гариком Багдасаряном и его приятелем и избили их дубинками.
После этого, в тот же день ночью Гарик Багдасарян отправился в офис Вардана Гукасяна, где вновь произошла ссора, в ходе которой телохранители Вардана Гукасяна подвергли избиению тренера.
Однако инцидент на этом не закончился. В тот же день экс-мэр Гюмри и его сын подвергли избиению еще троих гюмрийцев.