ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են իրադրությանն առաջնային գծում և անհրաժեշտության դեպքում պատասխան գործողությունների դիմում 02/08/2016   11:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանգստյան օրերին  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1500 կրակոց:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը հաղորդում է, որ ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են իրադրությանն առաջնային գծում և պատասխան գործողությունների դիմում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

В выходные ВС Азербайджана произвели по позициям Армии обороны Карабаха порядка 1500 выстрелов – Минобороны НКР 02/08/2016   11:08  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона в выходные произвела по позициям Армии обороны НКР порядка 1500 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной обстановкой на передовой, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости”, - говорится в сообщении.