Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու նպատակով կանխարգելիչ քայլեր են ձեռնարկվել 02/02/2016   11:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է հակառակորդի ակտիվության նկատելի աճ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ Մամուլի ծառայությունը:
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի հրաձգային /«AK» ինքնաձիգերից, «ДШК»  գնդացիրներից, «СВД» և «Իստիգլալ» տիպի դիպուկահար հրացաններից /, հրետանային /60 և 82 մմ-ոց ականանետերից / և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից /«ՀԱՆ-17»/ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու նպատակով դիմել են կանխարգելիչ քայլերի և վստահորեն ապահովել առաջնային բնագծի պաշտպանությունը:

Минобороны НКР сообщило о заметной активизации ВС Азербайджана на линии соприкосновения с Нагорным Карабахом 02/02/2016   11:43  |  Лента новостей
Заметный рост активности ВС Азербайджана зафиксирован 1-го февраля и в ночь на 2 февраля на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения, сообщает пресс-служба Минобороны НКР со ссылкой на оперативные данные Армии обороны.
В указанный период противник произвел по позициям Aрмии обороны НКР более 900 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров (автоматов “АК”, пулеметов “ДШК” , снайперских винтовок  “СВД” и “Истиглал”, а также артиллерийского оружия (60-и и 80-миллиметровых  минометов и автоматических станковых гранатометов типа АГС-17).
“Для подавления агрессивных действий противника передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к превентивным мерам и уверенно обеспечивали оборону передовой линии”, - говорится в сообщении.